سفر طرفداران ایرانی در المپیک 2020 باز هم به حاشیه می کشد؟ ، بی نظمی در سفر به کشور منظم ترین مردم دنیا ، ژاپن: از یک سال قبل رزرو کنید

به گزارش واندر هنگر، با آن که فروش تورهای المپیک 2020 ژاپن از اوایل تابستان سال جاری شروع شده و بخشی از بلیت بازی ها در سایت جهانی فروخته شده، اما وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تازگی درباره اعزام طرفداران به ژاپن، اعلام مسؤولیت نموده است.

سفر طرفداران ایرانی در المپیک 2020 باز هم به حاشیه می کشد؟ ، بی نظمی در سفر به کشور منظم ترین مردم دنیا ، ژاپن: از یک سال قبل رزرو کنید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید

ژاپن بیشتر از یک سال است که تبلیغات بازی های المپیک را شروع نموده و با توجه به انضباط و سختگیری ساختاری و افزایش قیمت ها به این مناسبت، از آژانس های مسافرتی خواست یک سال زودتر خدمات مورد احتیاج طرفداران و گردشگران را در این کشور رزرو نمایند و حتی توصیه کرد سه ماه قبل از شروع المپیک با هتل ها تسویه گردد.

هتل های توکیو از حدود یک سال قبل نرخ خدمات خود را دو تا سه برابر افزایش داده اند، برای مثال، هتل های کپسولی در شرایط عادی 20 دلار قیمت داشتند که در زمان المپیک هزینه یک شب اقامت در آن ها به بیش از 100 دلار می رسد. ضمن این که توکیو در حالت عادی یکی از گران ترین شهرهای ژاپن محسوب می گردد.

سید عباسعلی امامیه، فعال گردشگری در ژاپن که مسؤولیت دفتر نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران را در این کشور به عهده داشت، خردادماه 1398 یک همایش توجیهی درباره حضور گردشگران و طرفداران ایرانی در المپیک 2020 در تهران برگزار کرد که با اشاره به افزایش قیمت ها در توکیو، تجربه پرحاشیه ایران در المپیک 2016 و سرگردانی بسیاری از طرفداران ایرانی در آن رویداد را که پیروز نشدند بلیت بازی ها را تهیه نمایند و یا در هتل های نامناسبی اقامت داده شدند، یادآور شد و گفت که اگر از همین الان تمهیداتی اندیشیده نگردد، باز هم به مشکل برمی خوریم.

با وجود چنین توصیه ها و هشدارهایی درحالی که همچنان بیم تکرار سرنوشت رویدادهای بین المللی ورزشی قبلی می رود، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تازگی در نامه ای درباره سامان دهی تورهای المپیک اعلام نظر نموده که هرچند محتوای آن هم خیلی کلی و غیرشفاف است و همچنان این شرایط را در حالتی مبهم نگه داشته است.

در این نامه که به دست تمام تشکل های گردشگری رسیده است، پرهام جانفشان ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران عطف به نامه مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری مورخ 98/9/20 درباره المپیک 2020 توکیو که در بازه زمانی 3 تا 19 مردادماه 1399 در کشور ژاپن برگزار می گردد، با عنایت به عضویت وزارت متبوع در کمیته فرهنگی و هنری کمیته ملی المپیک در نظر است اعزام طرفداران در قابل یک فرایند از سوی این اداره کل انجام گردد.

حرمت الله رفیعی ، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ در این رابطه به یکی از رسانه ها گفته که کمیسیون گردشگری در کمیته ملی المپیک فعال شده و سه آژانس فعال در حوزه برگزاری تورهای ژاپن با حضور در این جلسات درباره کم و کیف شرایط رزرو هتل در ژاپن و برگزاری تور المپیک اطلاعاتی در اختیار مجموعه قرار دادند.

این درحالی است که فروش تورهای المپیک ـ بدون بلیت بازی ها ـ ماه ها است از سوی بعضی آژانس های مسافرتی شروع شده و پیش تر از این نیز اعلام شده بود در صورت اقدام دیر هنگام برای ررزو هتل امکان مواجهه با کمبود جا و قیمت بالا وجود دارد، همان جریانی که تورهای طرفداران و گردشگران را در دوره های قبلی المپیک و جام های جهانی را به حاشیه کشاند. هرچند که نحوه فروش و واگذاری سهمیه بلیت بازی ها به آژانس ها در کنار خدمات مسافرتی مهم ترین عامل سرگردانی و شکایت گردشگران و طرفداران ایرانی در رویدادهای ورزشی بین المللی در دوره های قبل بود، شرایطی که در المپیک 2020 ژاپن همچنان برای گروه طرفداران و گردشگران نامشخص است.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 640

به "سفر طرفداران ایرانی در المپیک 2020 باز هم به حاشیه می کشد؟ ، بی نظمی در سفر به کشور منظم ترین مردم دنیا ، ژاپن: از یک سال قبل رزرو کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر طرفداران ایرانی در المپیک 2020 باز هم به حاشیه می کشد؟ ، بی نظمی در سفر به کشور منظم ترین مردم دنیا ، ژاپن: از یک سال قبل رزرو کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید