رییس جمهور ونزوئلا: حمله تروریستی به پالایشگاه آموای

به گزارش واندر هنگر، نیکولاس مادورو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: پالایشگاه آموای- که یکی از مهم ترین پالایشگاه ها در ونزوئلا و آمریکای لاتین است، با سلاحی قدرتمند مورد حمله قرار گرفت.

رییس جمهور ونزوئلا: حمله تروریستی به پالایشگاه آموای

رئیس جمهور ونزوئلا گفت پالایشگاه نفت آموای این کشور روز سه شنبه قربانی یک حمله تروریستی با مشارکت یک سلاح قدرتمند شده، اما اظهار کرد که کشورش دارای مخازن بنزین کافی هست.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بنا به گفته افراد مطلع، روز سه شنبه انفجاری در واحد تقطیر کارخانه 645 هزار بشکه در روز درگرفت، هرچند گزارشی از جراحات اعلام نشد. این حادثه در حالی رخ داد که تولید در کارخانه متوقف شده بود، گرچه برخی کارگران سعی داشتند تولید را از سر بگیرند.

نیکولاس مادورو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: پالایشگاه آموای- که یکی از مهم ترین پالایشگاه ها در ونزوئلا و آمریکای لاتین است، با سلاحی قدرتمند مورد حمله قرار گرفت.

بخش عمده شبکه پالایشگاه این کشور عضو اوپک که زمانی نیرومند و قادر به تولید 1.3 میلیون بشکه نفت در روز بود، در حال حاضر به سبب سال ها سرمایه گذاری کم و سوء مدیریت متوقف شده و قرار است امسال به کمبود شدید سوخت در سراسر ونزوئلا، کمک کند.

مادورو گفت پالایشگاه های ونزوئلا در حال تولید حدود 30 درصد بیشتر از میزان تقاضای داخلی سوخت بوده اند، اما جزئیاتی از اینکه کدام پالایشگاه ها مشغول فعالیت بوده اند، ارائه نکرد. وی اضافه کرد که ونزوئلا هم از ایران و هم دیگر کشورها سوخت وارد کرده است، اما نام این کشورهای دیگر را عنوان نکرد.

به گفته دو نفر از افراد مطلع، واحد اصلاحات در پالایشگاه کاردون با ظرفیت 310 هزار بشکه در روز، در حال حاضر بنزین تولید می کند، اما بیشتر دیگر پالایشگاه های تولیدکننده بنزین در ونزوئلا، در حال حاضر تعطیل هستند.

دولت ونزوئلا مکرراً اپوزیسیون این کشور و آمریکا را مقصر حملات ادعایی به زیرساخت های مهم ونزوئلا دانسته، و بعد از قطعی گسترده برق در سال گذشته هم این موضوع را عنوان کرد. اپوزیسیون ونزوئلا، این ادعاها را به عنوان بهانه هایی برای شکست ونزوئلا در خدمات عمومی، رد می کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1260

به "رییس جمهور ونزوئلا: حمله تروریستی به پالایشگاه آموای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور ونزوئلا: حمله تروریستی به پالایشگاه آموای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید