تور فرانسه ارزان: روستای روکامادور در فرانسه، روستایی با خانه های عمودی

به گزارش واندر هنگر، روستای روکامادور که در جنوب فرانسه قرار گرفته است، ساختاری منحصربه فرد دارد و در این روستا خانه ها بر روی صخره ها به صورت عمودی بالا رفته اند؛ به همین دلیل است که این روستا به روستای عمودی معروفیت یافته است.

تور فرانسه ارزان: روستای روکامادور در فرانسه، روستایی با خانه های عمودی

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

روستای روکامادور از قرون وسطی، یکی از روستاهای عجیب و در عین حال زیبای منطقه اکسیتنی فرانسه است. اکسیتنی ناحیه ای در جنوب غرب فرانسه است.

روکامادور هم از نظر تاریخی و مذهبی و هم از نظر معماری بسیار منحصربه فرد است. آماتور مقدس یا سنت آماتور که اقتصادیات کتاب مقدس را جمع آوری می نموده، پس از ترک اورشلیم در این روستا زندگی نموده و در همین روستا مدفون شده است.

پس از کشف جنازه آماتور مقدس در روستا چندین معجزه رخ داده است و به نوعی قدرت شفا در بدن مدفون شده سنت آماتور دیده شده است. از همین رو شاهان و ملکه ها یاری های اقتصادی زیادی به این روستا می کردند تا روستا از نظر مذهبی و معماری رشد کند.

چندین زیارتگاه در روستای روکامادور ساخته شده است و در نهایت این روستا تبدیل به یکی از مهم ترین توقفگاه ها در جهت سانتیاگو دو کمپوستا شد.

اما این علت اصلی توریستی بودن روستای روکامادور نیست. روستای روکامادور دارای ساختاری عجیب و منحصربه فرد است.

خانه های روستایی بر روی صخره قرار دارند و به صورت عمودی بر روی صخره ها ساخته شده اند. صخره روستای روکامادور رو به دره رودخانه الزو است. هر ساختمان ارتفاعی برابر با 120 متر دارد.

زمانی که پا به این روستا می گذارید، در ورودی اصلی روستا با پله هایی روبرو می شوید که برای بازدید از روستا باید از پله ها بالا بروید.

پله ها به یکی از اصلی ترین کلیساهای روستا یعنی کلیسای نوتردام می رسد. این کلیسا در سال 1479 میلادی بازسازی شده و شخص سنت آماتور حکاکی هایی درون کلیسا انجام داده است.

در صخره بالایی کلیسای نوتردام، کلیسای کوچک سنت میشل واقع شده است که در قرن 12 ساخته شده است.

در کلیسای سنت میشل جایگاهی واقع شده است که رولند، قهرمان روستا شمشیر شکسته اش را در آنجا قرار داده و تا به امروز از این شمشیر نگه داری شده است.

دیوارهای کلیساهای روستا نقاشی های زیبایی دارند که نقاشان برجسته ای آن را کشیده اند.

یکی دیگر از کلیساهای روستا، کلیسای زیرزمینی سنت آمادور نام دارد که در قرون وسطی به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفت.

موقعیت روستای روکامادور بر روی نقشه
منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1973

به "تور فرانسه ارزان: روستای روکامادور در فرانسه، روستایی با خانه های عمودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: روستای روکامادور در فرانسه، روستایی با خانه های عمودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید