تور آلمان ارزان: شهری در آلمان که 5 قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

به گزارش واندر هنگر، روستای فوگری | fuggerei

در جهانیی که همه چیر روز به روز در حال گرانتر شدن است، در جهانیی که قیمت همه چیز از خوراک و پوشاک گرفته تا مسکن به سرعت رو به رقم های نجومی است، باورتان می گردد جایی در جهان وجود داشته باشد که 5 قرن است قیمت اجاره خانه در آن زیاد نشده است؟ آن هم در اروپا؟ آن هم در آلمان؟! شاید فکر کنید این یک شوخی و رویا است، ولی کاملا واقعیت دارد. جایی که در منطقه بی نظیر باواریای آلمان قرار گرفته است، نام این مکان فوگری (Fuggerei) است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید و اطلاعات جالبی از روستای فوگری به دست بیاورید.

تور آلمان ارزان: شهری در آلمان که 5 قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

روستای فوگری یک جای کوچک و بسیار خوش آب و هوا در کشور آلمان و قدیمی ترین مجموعه مسکونی اجتماعی دنیا است. این مجموعه در شهر آوکسبورگ بایرن قرار گرفته است و در سال 1516 به وسیله یکی از ثروتمندان جوان به نام یاکوب فوگر ساخته شد، هدف او از ساختن این مجموعه، درست کردن جایی بود تا افراد نیازمند و کسانی که توان پولی ندارند بتوانند در آن اسکان پیدا نمایند. در آن سال ها حدود 52 خانه مجموعا در فوگری ساخته شد و کم کم بزرگ و بزرگ تر شد و مغازه ها و کلیساهایی هم در آن ساخته شدند و فوگری توسعه پیدا کرد.

روستای فوگری در آن دوران که مانند یک مجموعه بود، در شب ها قفل می شد و در نتیجه حالتی مستقل داشت. جالب است بدانید که در روستای فوگری هنوز هم سکونت می گردد و عجیب تر از عجیب این که از سال 1520 تا به امروزه، اجاره خانه در این شهر زیاد نشده است!

واقعا شبیه به افسانه است ولی واقعیت دارد که زندگی در چنین جای زیبایی به چه میزان می تواند مقرون به صرفه باشد، مخصوصا وقتی در کشوری مثل آلمان باشید. قیمت اجاره خانه ها در آن دوران یک سکه طلای رایشنر بود که کمتر از یک یورو است و هنوز هم همان است و زیاد نشده است. علاوه بر اینکه قیمت چیزی در روستای فوگری از 5 قرن پیش تا حالا زیاد نشده است، رسم زندگی در این منطقه درست مثل همان چیزی است که در آن دوران بود یعنی انجام دعای ربانی و نیایش ها و قبول داشتن شرایط زندگی یعنی این که همه افرادی که در این روستا زندگی می نمایند باید مسیحی کاتولیک باشند، از افراد کم بضاعت و واقعا تهی دست باشند که حداقل به کسی بدهکار نباشند و حداقل 2 سال هم در آوکسبورگ زندگی نموده باشند.

خانه های روستای فوگری

خانه های روستای فوگری به گونه ای ساخته شده اند که هر واحد آن حتی اگر در آپارتمان باشد، یک در جدا به بیرون دارد و در نتیجه شبیه به خانه های ویلایی است. خانه ها معمولا 45 تا 65 متر هستند و در هر خانه امکاناتی مثل آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن و گاهی یک اتاق دیگر است. بعلاوه در این خانه ها هم آب لوله کشی و هم امکاناتی مثل تلویزیون هم هست. جالب است بدانید که هنوز هم دروازه شهر شب ها قفل می گردد.

چه کسی روستای فوگری را ساخت و به چه علت؟

همان طور که در بالا هم به آن اشاره کوتاهی شد، روستای فوگری به وسیله یاکوب فوگر جوان از ثروتمندان آن دوران ساخته شد. خانواده فوگر از ثروتمندان بودند که کار تجارت انجام می دادند، یاکوب البته از سرمایه گذاران آن دوران هم بود. او در واقع یک انسان خوب و خیر بود که از ثروتش به نفع مردم هم استفاده کرد و فوگری را در سال 1516 ساخت. فوگری در سال های بعد توسعه پیدا کرد و بزرگ تر شد. متاسفانه روستای فوگری در دوران جنگ دنیای دوم آسیب های زیادی دید ولی دوباره مانند قبل بازسازی شد.

درست است که امروزه دیگر یاکوب خیرخواه زنده نیست ولی یادگار و میراثی که از او به جا مانده به همان سبک و سیاق آن دوران سرپاست. یاکوب در آن دوران صندوق خیریه ای درست کرد و در آن میزان اولیه 10000 رایشنر را گذاشت، امروزه هم این صندوق مانند قبل با صداقت تمام اداره می گردد.

امروزه در روستای فوگری در مجموع 67 خانه، 147 آپارتمان؛ یک کلیسا به نام کلیسای سنت مارک و یک ساختمان اداری وجود دارد.

بازدید از روستای فوگری

در حال حاضر گردشگران می توانند از این روستا از نزدیک تماشا نمایند و سبک زندگی در آن جا را ببینند. شاید برایتان جالب باشد که چرا فوگر جوان این شرایط را در نظر گرفته بود، در واقع از آن جایی که او فردی مذهبی بود می خواست مطمئن گردد که مردمی که در این جا زندگی می نمایند شهفرایندان یک دستی هستند و به کلیسایی که او علاقه داشت و در آن جا ساخته بود می فرایند.

قبل از سفر به روستای فوگری بخوانید

اگر علاقه مند شده اید تا از این روستا تماشا کنید، می توانید بعد از رفتن به باواریا هم با دوچرخه، هم تراموا و هم ماشین شخصی به آن جا بروید. جهت دسترسی آن بسیار راحت است. هزینه تور بازدید از این روستا در سال 2011، 4 یورو بود.

منبع: الی گشت
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2026

به "تور آلمان ارزان: شهری در آلمان که 5 قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور آلمان ارزان: شهری در آلمان که 5 قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: شهری در آلمان که 5 قرن است اجاره خانه در آن زیاد نشده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید