روابط مالی قزوین با کرواسی را تقویت می کنیم

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران، جعفر شمسیان ظهر چهارشنبه در ملاقات با استاندار قزوین گفت: قزوین در بخش های مختلف ظرفیت های بسیار خوبی در صنعت، کشاورزی، گردشگری و امور فرهنگی و علمی دارد که اگر بتوانیم آن را به دیگران معرفی کنیم زمینه کارهای مشترک را فراهم نموده ایم.

روابط مالی قزوین با کرواسی را تقویت می کنیم

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی اضافه نمود: راه اندازی دفتر وزارت خارجه در استان ظرفیت بسیار خوبی است که استفاده مناسب نشده و باید از این ظرفیت بهره برداری گردد.

شمسیان توضیح داد: برای شرایط پسا تحریم باید برنامه ریزی کنیم و طرح عملیاتی داشته باشیم و در این راستا از توانمندی های استان ها بخوبی برای تقویت روابط اقتصادی با دیگر کشورها استفاده کنیم تا گذشته جبران گردد.

وی گفت: کشور ما توان اقتصادی بالایی دارد و کرواسی هم با پنج میلیون نفر جمعیت، حدود پنج میلیون گردشگر و همین حدود مهاجر دارد که اگر بتوانیم ارتباط خود را با این کشور برقرار کنیم زمینه تعامل ما با شرق و غرب اروپا فراهم شده است.

قائم مقام معاونت اداری و اقتصادی وزارت امور خارجه اظهارداشت: کرواسی چون تازه عضو اتحادیه اروپا شده آماده جذب سرمایه گذاری از کشورهای دیگر از جمله ایران است و ما باید از این فرصت استفاده نموده و با دعوت از هیئت های تجاری این کشور به گسترش مبادلات فکر کنیم.

شمسیان گفت: رئیس جمهور سابق کرواسی که در شرایط کنونی صندلی خوبی در فعالیت های اقتصادی این کشور دارد مایل است به ایران سفر کند و پیشنهاد می کنیم استان قزوین ایشان و استاندار زاگرب و یک هیئت نجاری را به استان دعوت کند تا از ظرفیت های منطقه بازدید گردد و بتوانیم روابط را گسترش دهیم.

وی یادآورشد: اگر بتوانیم حلقه اتصال بین بخش خصوصی و دولتی کرواسی با تجار ایران و استان قزوین را فراهم کنیم می توان امیدوار بود از استعدادهای همدیگر بخوبی بهره مند شویم.

شمسیان برپایی نمایشگاه دائمی در کرواسی را از دیگر برنامه های تاثیرگذار برای معرفی استان قزوین دانست و گفت: با ظرفیت پنج میلیون نفری توریست در کرواسی برپایی این نمایشگاه می توان توانمند های اقتصادی، گردشگری و فرهنگ وهنر را تقویت کرد.

وی افزود: تشکیل بانک اطلاعاتی و تبادل اطلاعات این حوزه می تواند به تسریع در کارها یاری کند لذا دفاتر وزارت خارجه به جای انجام کارهای کنسولی باید به تقویت روابط اقتصادی استانهای کشور و کشورهای هدف بپردازند.

سرمایه گذاران قزوینی خارج از کشور را شناسایی کنیم

شمسیان گفت: پیشنهاد دیگر این است که با همکاری دفاتر وزارت خارجه در استانها ایرانیان خارج از کشور شناسایی شوند و در استان شما هم می توانید قزوینی های مقیم خارج را شناسایی و به استان دعوت کنید و با توجه به تخصص و توانمندی آنها برای توسعه استان از همکاری آنها استفاده کتید.

فواد معماریان مدیرعامل انجمن دوستی ایران و کرواسی هم در این نشست گفت: کرواسی در مورد محیط زیست و انرژی های تجدیدپذیر مانند خورشید و تبادل استاد و دانشجو واعزام هیئت های علمی ظرفیت های خوبی دارد که باید برای استفاده از آن اقدام کنیم.

وی اعلام کرد: گردشگری علمی هم از دیگر ظرفیت های مشترک بین قزوین و کرواسی است و این کشور از ایجاد واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی خود استقبال می نماید که قزوین می تواند در این بخش نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد.

معماریان یادآورشد: برگزاری سفری از تجار قزوین به کرواسی و دعوت از هیئت اقتصادی این کشور می تواند زمینه آشنایی با توانمندی های طرفین را فراهم کند.

در این جلسه مقرر شد استاندار قزوین در نامه مکتوبی برای فعال شدن بیشتر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان و تشکیل کارگروه ویژه برای تقویت مناسبات تجاری قزوین و کرواسی اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 743

به "روابط مالی قزوین با کرواسی را تقویت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط مالی قزوین با کرواسی را تقویت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید