رقابت سوخو35 با گران ترین جنگنده آمریکایی

به گزارش واندر هنگر، در حال حاضر دو هواپیما در دنیا وجود دارد که به طور قابل توجهی با هواپیماهای دیگر تفاوت دارند. آنها سوخو35 روسی از نسل چهارم و F-35 آمریکایی از نسل پنجم هستند.

رقابت سوخو35 با گران ترین جنگنده آمریکایی

به گزارش خبرآنلاین، اولاً، Su-35 یک جنگنده قدرتمند نسل چهارم است و بعضی از افراد نیز آن را به عنوان نسل 4.5 طبقه بندی می نمایند. تنها نبود فناوری مخفی کاری آن را برای طبقه بندی نسل پنجم واجد شرایط نمی نماید. دوم، ما تنها کسانی نیستیم که معتقدیم نمی توان پیش بینی کرد که کدام یک از دو مبارز در این نبرد پیروز می گردد. هر جنگنده در نقاط خاصی برجسته است، که مقایسه را سخت تر می نماید.

به طور کلی، Su-35 سرعت بالاتر و قدرت مانور بهتری دارد. با این حال، F-35 به علت موشک های رادارگریز و سیستم راداری بهتر، شانس بیشتری برای انتها دادن به حریف خود دارد. اگر آنها اکنون بجنگند، Su-35 می تواند پیروز گردد، اما اگر قرار بود در آینده با هم دیدار نمایند، F-35 به علت ارتقای برنامه ریزی شده برای آن، برنده خواهد بود.

همانطور که قبلا گفته شد، مقایسه دو هواپیما با نشانه های فوق العاده و قابل مقایسه چالش برانگیز است. با این حال، واضح است که جنگنده روسی در چندین نقطه قدرتمندتر است. Su-35 سریعتر است، برد بیشتری دارد و به جای یک موتور، دو موتور قدرتمند دارد.

با این حال توانایی پنهان کاری که F-35 دارد یک مزیت بزرگ است. این فناوری میخواهد آن را برای رادارها نامرئی کند.

با این حال، آخرین پیشرفت های فناوری که روس ها روی رادارهای خود انجام داده اند شاید این مشکل را حل نموده باشد. روس ها در غلبه بر این مزیت پیشرفت چشمگیری داشته اند و اکنون سیستم های شناسایی رادارگریز دارند.

از آنجایی که Su-35 یک هواپیمای رادارگریز نیست، F-35 تقریباً مطمئن است که آن را رهگیری می نماید. با این حال، آیا Su-35 می تواند F-35 را با استفاده از رادار خود شناسایی کند؟

به طور خلاصه بله. در حال حاضر، روس ها از جدیدترین سکوی رادار Irbis-E خود استفاده می نمایند. رادار باکیفیت با قابلیت شناسایی اجسام در فاصله 90 کیلومتری و با سطح انعکاس رادار به کوچکی 0.01 متر مربع. که همان سطح بازتابنده یک پرنده است!

این به این معنی است که Su-35 قادر خواهد بود F-35 را رهگیری کند زیرا فناوری پنهان کاری F-35 دارای سطح بازتاب راداری کمتر از 0.1 متر مربع است.

اگرچه F-35 در فناوری رادارگریز برای هواپیما و موشک برتر است و Su-35 ممکن است زمان کوتاهی برای پاسخ داشته باشد، این زمان کوتاه ممکن است در واقع کافی باشد! این به علت سرعت و قدرت مانور بالایی است که دارد.

F-35 به علت تجهیزات هوایی و فناوری پیشرفته، فزونی تکنولوژیکی نسبت به سوخو Su-35 دارد، اما از نظر سرعت و قدرت مانور عقب است. هر کسی که حتی اطلاعات کمی در خصوص جت های جنگنده داشته باشد، یا زمانی را صرف مطالعه نموده باشد، به همین نتیجه خواهد رسید: هیچ جنگنده ای در دنیا نمی تواند با قدرت مانور جنگنده روسی برابری کند. Su-34 و Su-35 هر دو به علت قدرت مانور عالی شناخته شده اند، اما چه کسی بهتر است؟ F-35 ایالات متحده از Su-35 روسیه سریعتر یا قابل مانورتر نیست.

منبع: engineerine

منبع: فرارو
انتشار: 8 مرداد 1402 بروزرسانی: 8 مرداد 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2257

به "رقابت سوخو35 با گران ترین جنگنده آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت سوخو35 با گران ترین جنگنده آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید