درخواست اعلام موضع مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه های علمیه درباره طب اسلامی

به گزارش واندر هنگر، منتخب اول هیات مدیره نظام پزشکی کشور از ارایه طرح تشکیل سازمان طب اسلامی ایرانی سنتی به مجلس شورای اسلامی ابراز نگرانی کرد و در نامه ای خواستار اعلام موضع مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه های علمیه در این زمینه شد.

درخواست اعلام موضع مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه های علمیه درباره طب اسلامی

به گزارش خبرنگاران، در بخشی از نامه دکتر محمد رازی - منتخب اول هیات مدیره نظام پزشکی کشور خطاب به مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه های علمیه با اشاره به آیه هفتم از سوره آل عمران آمده است: مدتی است گروهی که نه درس حوزه و فقه به کفایت خوانده اند و نه رنج تحصیل دانشکده طب را دیده اند، با عقبگرد نادرست، سطحی و عامیانه به متون پزشکی سده های 7 و 8 هجری و با استناد غیر کارشناسانه به احادیث سست و غیر متقن و بعضا راویان جعلی به حضرات معصومین علیهم السلام ، طرحی با نام تشکیل سازمان طب اسلامی ایرانی سنتی به مجلس برده اند و در دستور کار دارند. متاسفانه با سکوت فضلا و علمای حوزه های علمیه دارند با نام جعلی طب اسلامی تیشه بر ریشه های اعتقادات مومنین به اسلام عزیز و قران مهجور و معتقدین به معصومین علیهم السلام می زنند.

همانطور که می دانید پزشکی امروز علمی تجربی است و دستاورد بزرگ بشری در طی هزاران سال و با آزمون و خطا در آزمایشگاه و کارآزمایی های بالینی و شواهد علمی به امروز رسیده است و با شتاب فراوان هر روز هزاران مقاله و مطالعه بالینی و تجربی و آزمون بالینی و درمانی منتشر و به روز می شود.

خواهش و استدعای اینجانب بنام منتخب اول سازمان نظام پزشکی کشور و به کنندگی از قاطبه جامعه پزشکی ایران از شما، اعلام موضع رسمی اسلام و فقاهت و جامعه محترم مدرسین در مورد این فتنه بزرگی است که عده ای عوامانه و یا عامدانه بدنبال وهن اسلام عزیز و حضرات معصومین (ع) هستند.

از فقهای اسلام و علمای اندیشمند شیعه انتظار موضع گیری رسمی و قاطعانه به التقاطات و باطلاتی است که چهره منور دین محمدی و مذهب جعفری امامیه را با نام های جعلی مثل طب اسلامی، طب امام کاظم و ... مخدوش می کند و آن را به پیروان صادق ادیان الهی و ابراهیمی مشوش جلوه دهد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: ما به جد نگرانیم آنچه بنام طب اسلامی امروزه تبلیغ می شود برنامه سازمان های جاسوسی غربی و لژهای فراماسونری باشد که به این طریق ضربه ای کاری بر پیکر ایمان و اعتقاد مردم وارد کنند و جوانان را به اسلام و امامان و پیشوایان دین بد بین کنند.

امیدوارم فریاد وا اسلامای این مسلمان دانش آموخته پزشکی که 50 سال عمر خود را صرف یادگیری و تجربه آموزی و درمان مردم کرده است وقعی در فراخور دهید و با همت شما این بساطی که بنام دین بر بن دین تیشه می زند جمع شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1791

به "درخواست اعلام موضع مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه های علمیه درباره طب اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست اعلام موضع مراجع عظام تقلید و جامعه مدرسین حوزه های علمیه درباره طب اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید