خودرو چه زمانی وارد بورس خواهد شد؟

به گزارش واندر هنگر، تا کنون چندین بار عرضه خودرو در بروس مطرح شده اما هنوز عملی نشده است. سرانجام کی خودرو وارد بورس می شود؟ این اقدام چه تاثیری بر بازار خودرو خواهد داشت؟

خودرو چه زمانی وارد بورس خواهد شد؟

خبرنگاران - یک کننده مجلس گفت: برای از بین بردن بازار ثانویه، رقابتی شدن و تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو، موضوع عرضه خودرو در بورس کالا از جمله طرح هایی بود که مجلس یازدهم آن را در دستور کار قرار داد.

حجت الله فیروزی، کننده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: طرح فوق، در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی است و هنوز نهایی نشده تا برای رفع ایرادهای وارد شده به آن پس از گذراندن دوره کارشناسی نهایی شود.

کنترل سوداگری با عرضه خودرو در بورس

وی اظهار کرد: بیشترین تاثیر این طرح در کنترل سوداگری است؛ یعنی راه خرید و فروش های کاذب و سودجویانه که فضا را ملتهب می کند، می بندد و از این که خودرو به نام کالای سرمایه ای باشد جلوگیری می کند. علاوه بر این، به ارتقای کمی و کیفی خودروسازی و قطعه سازی کمک می کند.

وی نام کرد: با توجه به اینکه خودروسازان مواد اولیه همچون فولاد، مواد اولیه شیمیایی را از بورس کالا می گیرند، قرار شد خودروهای پرتیراژ که بیشترین مشتری را دارند در بورس کالا عرضه شوند .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروسازان باید قیمت تمام شده (مشخصات و قیمت قطعات و غیره) را به صورت برخط اعلام کنند تا متقاضیان از آن مطلع شوند.

به گزارش سنا، فیروزی درباره طرح ساماندهی خودرو و بحث مربوط به واردات آن گفت: در طرح ساماندهی خودرو که مربوط به مجلس دهم است، شورای نگهبان ایرادهایی را به ماده 4 این طرح وارد کرده بود که به منظور بررسی بیشتر به مجلس یازدهم بازگشت داده شد. در این راستا، شورای نگهبان تنها دو ابهام به این مصوبه وارد کرد و ایرادی مبنی بر مغایرت آن با قانون اساسی و شرع وارد نبود.

منبع: بیت ران
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1812

به "خودرو چه زمانی وارد بورس خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو چه زمانی وارد بورس خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید