برخورداری تعدادی از هنرمندان صنایع دستی خراسان جنوبی از بیمه

به گزارش واندر هنگر،

معاون صنایع دستی خراسان جنوبی برخورداری تعدادی از هنرمندان صنایع دستی خراسان جنوبی از بیمه اطلاع داد.

برخورداری تعدادی از هنرمندان صنایع دستی خراسان جنوبی از بیمه

به گزارش واندر هنگر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسین عباس زاده اضافه کرد: بیمه یکی از اصلی ترین مطالبات صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی است، از سال 90 که به دلایل مختلف با مسائل زیادی روبرو و بعد متوقف شد، یکی از اصلی ترین نیازهای این قشر بیمه بوده است.

او ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی و معاونت صنایع دستی با توجه به اهمیت این موضوع و دغدغه ای که هنرمندان دارند، از سال 97 مدل پیگیری بیمه را تغییر داد و با دستور کار جدید کوشش کرد تا این موضوع را به نتیجه برساند در مرحله اول تفاهم نامه ای با صندوق توسعه روستایی و عشایری برای بیمه هنرمندان و صنعتگران روستایی منعقد شد، با امضای این تفاهم نامه تاکنون بسیاری از هنرمندان روستایی با مراجعه به مراکز بیمه توانستند از این امکان استفاده نمایند.

معاون صنایع دستی خراسان جنوبی بیان داشت: پس از پیگیری ها از سوی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی و معاونت امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه و طی جلسات متعددی که در معاونت صنایع دستی کشور انجام شد، تخصیص لازم برای این حوزه گرفته شد.

عباس زاده اضافه کرد: با ارسال اولویت های بیمه ای استانها به ستادی که به همین منظور در معاونت صنایع دستی تشکیل شده پالایش و بازبینی لیست ها انجام شد و در نهایت لیست نهایی به وزارت کار ارسال تا در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد.

او گفت: خوشبختانه در حال حاضر این مهم محقق گشت و بر اساس سهمیه، اسامی اعلام شده هنرمندان واجدالشرایط بیمه به اداره کل تامین اجتماعی استان جهت معرفی به شعب زیربط ارسال شد.

معاون صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: با توجه به تصویب قانون حمایت از صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی در سال 96، که یک قانون طلایی برای این حوزه است، مصادیق صنایع دستی و بیمه واجدان شرایط ذکر شده است، در ادامه این جهت و با توجه به نص صریح قانون امیدواریم دستگاه ها و ارگانهای مرتبط منابع اقتصادی لازم را برای بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در اختیار قرار دهند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 170

به "برخورداری تعدادی از هنرمندان صنایع دستی خراسان جنوبی از بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورداری تعدادی از هنرمندان صنایع دستی خراسان جنوبی از بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید