اگر همسرتان تازه زایمان کرده...

به گزارش واندر هنگر، اگر همسر شما تازه زایمان کرده، باید به او کمک کنید تا بتواند شیردهی خوبی داشته باشد. یادتان باشد این شروع می تواند ناامیدکننده باشد و مادری را که تازه زایمان کرده و انتظار دارد نوزاد بلافاصله پس از قرار دادن نوک سینه شیر خوردن صحیح را انجام دهد، ناامید کند.

اگر همسرتان تازه زایمان کرده...

اگر همسرتان تازه زایمان کرده...

اگر همسر شما تازه زایمان کرده، باید به او کمک کنید تا بتواند شیردهی خوبی داشته باشد. یادتان باشد این شروع می تواند ناامیدکننده باشد و مادری را که تازه زایمان کرده و انتظار دارد نوزاد بلافاصله پس از قرار دادن نوک سینه شیر خوردن صحیح را انجام دهد، ناامید کند.

در این شرایط ناآگاهی و نگرانی باید او را درک کنید و تشویق اش کنید که می تواند و باید دوباره سعی کند. کافی است به او دلگرمی بدهید و از یک کارشناس یا در صورتی که مادر یا خانم باتجربه ای حضور دارد، از آنها کمک بخواهید.

کار نوزاد، گریه کردن است. پس نباید مانند برخی آقایان، گریه کردن او را به این مساله که حتما گرسنه است و شیر تو خوب نیست یا کافی نیست، ربط بدهید. علاوه بر اینکه باید از همه نظر به همسرتان کمک کنید تا در امر شیردهی پیروز شود، حواس تان به رژیم غذایی او باشد. حتی اگر او هنگام شیردهی در کنار دوستان یا دیگران ناراحت است، کمک اش کنید تا شرم و حیای خود را تا حدی که دوست دارد، حفظ کند و در آرامش به نوزاد شیر بدهد. گاهی به او سر بزنید. امکان دارد از شما بخواهد چیزی به او بدهید؛ مثلا پتوی افتاده بچه یا یک بالش که در کمدش بگذارد.

به او یادآور شوید که باید بیشتر آب بنوشد. گاهی یک لیوان آب یا آب میوه بدون اینکه درخواست کند به او بدهید. رژیم غذایی به ویژه پس از سزارین خیلی اهمیت دارد. در دورانی که همسرتان در نقاهت به سر می برد برای اش غذا درست کنید و آشپزخانه را از غذاهای سالم و زودطبخ پر کنید. به خاطر داشته باشید در هر نوع عمل جراحی که حفره شکم باز می شود امکان ایجاد نفخ شکم و کاهش حرکات روده وجود دارد.

مادری که پس از سزارین یبوست و نفخ پیدا کند دچار مشکل خواهد شد، پس حواس تان به آنچه می خورد باشد. در ضمنً کمبود مایعات بدن، مصرف برخی داروهای ضددرد و عدم تحرک پس از زایمان علت هایی هستند که می توانند باعث یبوست او شوند. رعایت رژیم غذایی مناسب و نوشیدن آب فراوان و در صورت صلاحدید پزشک مصرف شیاف کمک می کند از یبوست پیشگیری کنید. همسرتان را کمک کنید چند قدمی در خانه راه برود. حرکت کردن باعث تسریع حرکت روده شده و یک عامل تسریع بهبودی پس از جراحی است.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1788

به "اگر همسرتان تازه زایمان کرده..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر همسرتان تازه زایمان کرده..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید