اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در بافت تاریخی رشت آماده سازی می شود

به گزارش واندر هنگر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: آماده سازی اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در بافت تاریخی رشت، در دست اقدام است.

اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در بافت تاریخی رشت آماده سازی می شود

میراث آریا: روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، مسعود حلاج پو روز چهارشنبه 23 مهرماه در دیدار با فرماندار رشت ضمن اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده در سطح استان و شهرستان در راستای احیا مواریث تاریخی و فرهنگی، برنامه های پیش رو و چالش های موجود در سطح شهرستان را تشریح کرد و افزود: ایجاد بازارچه های صنایع دستی متعدد در سطح شهرستان یکی از اقداماتی است که ضمن ترویج و صدور فرهنگ گیلان، زمینه ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در جامعه را فراهم می کند.

او در خصوص لزوم ایجاد زیر ساخت های گردشگری مناسب در شهرستان، بیان کرد: یکی از معضلات و ضعف های حوزه گردشگری در سطح شهرستان رشت نبود یا ضعف زیرساخت های گردشگری است که با تقویت آن علاوه بر افزایش جذب گردشگر باعث افزایش جذب سرمایه گذار در صنعت گردشگری استان و این شهرستان خواهد شد. خوشبختانه در راستای تسهیل فرایند فرایند های اداری سرمایه گذاری در استان، اداره کل گیلان اقدامات مثبتی از جمله بسته های تشویقی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان همچنین با اشاره به بافت های تاریخی شهر رشت به عنوان یکی از بزرگ ترین بافت های تاریخی کشور، افزود: اقدامات و برنامه های مطلوبی در سطح کشور برای بافت تاریخی شهر رشت در حال تنظیم است، با توجه به ظرفیت های موجود در بافت تاریخی این شهر، جای خالی اقامتگاه بوم گردی شهری حس می شد، خوشبختانه با پیگیری های این اداره کل و رئیس شهرستان، خانه حنانی به عنوان اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در حال آماده سازی است.

علی فتح اللهی فرماندار رشت با تأکید بر لزوم بهره گیری صحیح از ظرفیت های موجود در کشور و منطقه در راستای رونق صنعت گردشگری، بیان کرد: استفاده صحیح از این ظرفیت ها به معنای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در جامعه است و در کنار فواید اقتصادی آن می تواند زمینه ترویج و صدور فرهنگ گیلان را فراهم کند.

او گیلان و رشت را دارای ظرفیت های بسیار متنوع و عالی در زمینه طبیعت گردی و میراث فرهنگی دانست و گفت: متأسفانه بسیاری از این جاذبه های گردشگری و تاریخی به دلیل عدم معرفی صحیح نه تنها برای گردشگران، حتی برای شهفرایندان رشت نیز شناخته شده نیست.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1264

به "اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در بافت تاریخی رشت آماده سازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اقامتگاه بوم گردی شهری در بافت تاریخی رشت آماده سازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید