اعلام آخرین تغییرات AFC در نظام حرفه ای سازی 2021

به گزارش واندر هنگر، کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییراتی در نظام حرفه ای سازی باشگاه ها اعمال نموده است.

اعلام آخرین تغییرات AFC در نظام حرفه ای سازی 2021

به گزارش خبرنگاران، کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییراتی را در نظام حرفه ای سازی باشگاه ها اعمال نموده که از فصل آینده اجرا خواهد شد. بر این اساس طبق خواسته AFC با اضافه شدن بعضی موارد در آیتم های مورد نظر کنفدراسیون مجوز حرفه ای به باشگاه های حائز شرایط مورد نظر اختصاص خواهد یافت.

همچنین شرایط مشخص امتیازات رده بندی کشورهای آسیایی که معیار اختصاص سهمیه هر کشور در مسابقات محسوب می گردد نیز با تغییراتی روبرو خواهد بود که بر این اساس سطح فنی لیگ باشگاهی، تعداد تیم های شرکت کننده، تعداد تماشاگران و امکانات استادیوم ها مورد توجه جدی قرار می گیرد.

مهمترین شاخص اضافه شده به فهرست آیتم های دریافت مجوز حرفه ای در سال 2021 الزام باشگاه ها به فعال سازی تیم فوتبال حرفه ای بانوان است. بر این اساس اسامی اعضای تیم مورد نظر باید به شکل رسمی در فدراسیون های عضو ثبت شده و به AFC اعلام گردد. فعالیت حرفه ای تیم بانوان و حضور در مسابقات باشگاهی ازجمله شروط لازم برای دریافت مجوز حرفه ای به شمار می رود.

شاخصه بعدی ثبت قرارداد حرفه ای در رده نوجوانان هر باشگاه و اعلام اطلاعات بازیکنان این رده به کنفدراسیون فوتبال آسیا است. در این بخش AFC موضوع انعقاد قرارداد همچنین پرداخت دستمزد حرفه ای به بازیکنان این رده سنی را نیز مورد توجه جدی قرار می دهد.

بعضی از شاخصه ها که پیش از این در رده C آیتم های دریافت مجوز حرفه ای قرار داشت نیز در تغییرات جدید به اولویت B ارتقا پیدا می نماید. به طور مثال موضوع مقابله با نژادپرستی همچنین تقویت حوزه آموزش بازیکنان و مربیان ازجمله مواردی است که در نظام جدید مجوز حرفه ای از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

همچنین در نظام جدید بر ضرورت تسویه حساب اقتصادی و عدم امکان صدور مجوز برای باشگاه های بدهکار تاکید مجدد اجرا شده و کنفدراسیون اعلام می نماید در صورت مشاهده هرگونه تخلف با فدراسیون ها و باشگاه ها برخورد جدی صورت می گیرد. این اقدام با هدف شفاف سازی اسناد اقتصادی و پرداخت مطالبات عوامل فعال در فوتبال با دقت نظر صورت می پذیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1316

به "اعلام آخرین تغییرات AFC در نظام حرفه ای سازی 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آخرین تغییرات AFC در نظام حرفه ای سازی 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید