احتمال تعطیلی 2 روزه تهران ، پیش بینی آلودگی شدید هوا در کلانشهرهای کشور

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران، طی روزهای اخیر میانگین کیفیت هوا در برخی کلانشهرهای کشور در شرایط بسیار آلوده قرار گرفته است و حتی شاخص میانگین کیفیت هوا طی روز گذشته در تهران و اصفهان به ترتیب به عدد 167 و 177 رسیده بود.

احتمال تعطیلی 2 روزه تهران ، پیش بینی آلودگی شدید هوا در کلانشهرهای کشور

روز گذشته محسنی بندپی، استاندار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص ادامه پایداری هوا و احتمال بدتر شدن شرایط آلایندگی هوا گفت: بی تردید مردم باید همکاری و مشارکت جدی داشته باشند چرا که در هفته آینده نیز پایداری هوا ادامه خواهد داشت و اگر شرایط بدتر شود پیشنهاداتی از جمله تعطیلی های یکی دو روزه موقت به معاون اول رئیس جمهور و هیات دولت اعلام شده است تا در آن شرایط این اقدامات انجام شود.

امروز نیز مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تشدید آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور خبر داد و گفت: این احتمال وجود دارد که سازمان هواشناسی به زودی هشدار قرمز خود را در این زمینه صادر کند.

صادق ضیاییان با اشاره به اینکه تا صبح روز دوشنبه (15 دی ماه) پایداری جو و افزایش غلظت آلاینده ها در کلانشهرهای کشور ازجمله تهران، کرج، اصفهان، اراک، تبریز و قم ادامه دارد، اظهار کرد: این شرایط نگران کننده است و اگر آلاینده های هوا ازجمله منابع ثابت و متحرک مثل خودروها و صنایع کماکان به فعالیت خود ادامه دهند، اوضاع طی هفته آینده بدتر می شود و حتی دور از انتظار نیست که شاخص کیفیت هوا در تهران به عدد 200 برسد و کیفیت هوا در شرایط بسیار ناسالم قرار گیرد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه طی روز یکشنبه (14 دی) کیفیت هوا در بدترین شرایط خود قرار خواهد گرفت، گفت: طی روزهای اخیر سرعت باد در تهران حدود دو متر برثانیه بوده و این درحالیست که برای تخلیه آلاینده ها از شهر سرعت باد باید بیشتر از 5 متر بر ثانیه باشد. به هرحال بر اساس پیش بینی های ما سرعت باد طی پنج روز آینده تغییری نخواهد کرد.

وی ادامه داد: از آنجایی که پیش بینی می شد میانگین کیفیت هوا در بعضی کلانشهرها بیشتر از عدد 150 شود، سازمان هواشناسی طی روزهای گذشته هشدارهای نارنجی آلودگی هوا را صادر کرده بود. این احتمال وجود دارد که به زودی هشدار قرمز رنگ ما برای تشدید آلودگی هوا در سطح کلانشهرهای کشور صادر شود.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1402

به "احتمال تعطیلی 2 روزه تهران ، پیش بینی آلودگی شدید هوا در کلانشهرهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعطیلی 2 روزه تهران ، پیش بینی آلودگی شدید هوا در کلانشهرهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید