اتحادیه اروپا هشدار پرواز در آسمان ایران را لغو کرد

به گزارش واندر هنگر، آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا طی دستورالعملی هشدار پرواز در آسمان جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.

اتحادیه اروپا هشدار پرواز در آسمان ایران را لغو کرد

به گزارش تسنیم، دیماه سال 98 آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا طی دستورالعملی به تمامی شرکت های هواپیمایی اروپایی هشدار داد که تا اطلاع ثانوی بر فراز آسمان ایران پرواز ننمایند و در صورت ضرورت در ارتفاع بالای 25 هزار پا (7600 متر) پرواز را انجام دهند. این در حالی بود که تیرماه سال گذشته این هشدار از سوی آژانس هوانوردی ایمنی اتحادیه اروپا تمدید شد.

در آن موقع مرتضی دهقان معاون سابق هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به تمدید نوتام شماره CIZB-2020-01R1 با موضوع فضای ایران به وسیله آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA گفته بود: این نوتام تمدیدنماینده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه نوتام صورت نگرفته و صرفا تا تاریخ 16ژانویه 2021 تمدید شده است.

وی توضیح داد: مطابق این نوتام به شرکتهای هواپیمایی توصیه شده برای پرواز زیر ارتفاع 25000 پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام نمایند.

وی با بیان این که مذاکراتی با EASA و بعضی کشورهای اروپایی برای برطرف نگرانی و دادن اطمینان در مورد فضای ایران انجام شده است، اضافه نمود: بازگشت مجدد ایرلاین های بین المللی به کشور پس از بحران ناشی از کرونا نشانه اقدامات مثبت و ایمنی و امنیت فرودگاهها و فضای ایران است.

حال پس از گذشت حدود 14 ماه از اظهارات مقام مسئول سابق سازمان هواپیمایی کشوری، آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا هشدار پرواز در آسمان جمهوری اسلامی ایران را طی دستورالعملی لغو نموده است. به این ترتیب می توان پیش بینی کرد شرکت های هواپیمایی بین المللی بیش از پیش از آسمان ایران برای انجام پروازهای خود استفاده نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1850

به "اتحادیه اروپا هشدار پرواز در آسمان ایران را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا هشدار پرواز در آسمان ایران را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید