آیفون هر 5 ثانیه از چهره شما عکس می گیرد؟

به گزارش واندر هنگر، یک زن مدعی است که می تواند اثبات کند آیفون ها هر پنج ثانیه از صورت شما عکس می گیرند و این یک تئوری توطئه نیست.

آیفون هر 5 ثانیه از چهره شما عکس می گیرد؟

به گزارش همشهری آنلاین، یکی از کاربران تیک تاک ادعا می نماید که مدرکی کشف نموده که نشان می دهد آیفون هر 5 ثانیه از صورت شما عکس می گیرد. او گفت که گزینه فیس آی دی (face ID) روی دستگاه میلیون ها بار در روز عکس می گیرد.

او در ویدئویی که در تیک تاک به اشتراک گذاشت، گفت: ما به تازگی متوجه شدیم که آیفون شما به طور خاص هر پنج ثانیه یک عکس مادون قرمز با شناسه چهره شما می گیرد. ما به وسیله یک دوربین مادون قرمز آن را متوجه شدیم.

سپس گروهی نتایج آزمایش خود را فاش کردند که در آن دوربین را به سمت مردی گرفتند که آیفون در دست داشت. به نظر می رسد لنز مادون قرمز هر چند ثانیه یک بار فلاش هایی را دریافت می نماید؛ چیزی که این زن ادعا می نماید به معنی عکس گرفتن گوشی آیفون است.

با این حال، متخصص فناوری، میچ، این ویدئو را آنالیز کرد تا به هزاران دنبال کننده اش شرح دهد که واقعا چه اتفاقی می افتد.

او گفت: نگران نباشید. این در واقع فناوری دوربین اپل است که به آن دوربین عمق واقعی می گویند. این دوربین از 30000 نقطه کوچک نامرئی برای ایجاد نقشه ای از صورت شما استفاده می نماید تا تلفن شما بتواند تشخیص دهد که چه زمانی در حال کار با گوشی هستید؛ بنابراین می تواند کار هایی مانند کم نور کردن صفحه نمایش شما یا خاموش کردن آن را هنگامی که به آن نگاه نمی کنید، انجام دهد؛ و البته شما می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

این تنظیمات در بخش face ID and passcode است و شما فقط باید attention aware features را خاموش کنید.

این متخصص فناوری شرح می دهد که داده های شناسه چهره فقط برای دستگاه خودتان هستند و در فضای ابری ذخیره نمی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2249

به "آیفون هر 5 ثانیه از چهره شما عکس می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون هر 5 ثانیه از چهره شما عکس می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید