آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می گردد؟

به گزارش واندر هنگر، شهردار ونیز در نظر دارد، استعمال دخانیات را در مرکز تاریخی این شهر ممنوع کند، چراکه معتقد است این اقدام باعث پاکیزگی بیشتر شهر می گردد.

آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می گردد؟

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

گردشگران ونیز تاکنون با قوانین متعددی روبه رو شده اند و حالا این شهر معروف ایتالیایی میخواهد خیابان ها و میدان های موجود در مرکز تاریخی خود را به منطقه دخانیات ممنوع تبدیل کند.

لوئیجی برونیارو، شهردار ونیز، هنگام بازدید از ژاپن به فکر این ایده افتاد، چراکه در این کشور انواع قوانین ضد استعمال دخانیات نظیر ممنوعیت مصرف سیگار هنگام پیاده روی در خیابان های شلوغ بعضی مناطق خاص کشور، پیاده شده است. شهردار ونیز طی سخنرانی خود در مجمع شهرداران ایتالیا شرح داده است که ممنوعیت احتمالی دخانیات در بعضی نقاط مرکز تاریخی ونیز نظیر پل ریالتو و میدان سن مارکو که با ازدحام جمعیت روبرو هستند، آغاز خواهد شد.

اجرای قانون منع استعمال دخانیات، علاوه بر مردم محلی، 20 میلیون بازدیدکننده ونیز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد، چراکه حدود یک چهارم بزرگ سالان ایتالیایی سیگار می کشند. لوئیجی برونیارو می گوید:

به عنوان کسی این قانون را مطرح نموده ام که از سیگارکشیدن گاه و بیگاه لذت می برم، اما همواره سعی نموده ام در مکان های شلوغ حتی اگر در فضای باز باشم، از استعمال دخانیات پرهیز کنم. ممنوعیت مصرف سیگار می تواند به پاکیزگی بیشتر ونیز یاری کند.

شهردار ونیز در سخنرانی خود همچنین به طرح تحت آنالیز توزیع کیسه های پلاستیکی کوچک به گردشگران برای دورانداختن ته سیگارشان اشاره نمود. در صورت اجرای این اقدامات جدید، احتمالاً بسیار سفت وسخت اعمال خواهند شد، چراکه همه می دانند شهردار ونیز نسبت به بازدیدکنندگانی که به قوانین شهر احترام نمی گذارند، دیدگاه خوبی ندارد. دو کوله گرد خارجی پس از آنکه از اجاق قابل حمل شان برای درست کردن یک نوشیدنی داغ استفاده کردند، از شهر ونیز اخراج شدند؛ همین موضوع نشان می دهد که تخطی از قوانین چه عواقب سنگینی به همراه دارد.

اگر شما هم مشتاق سفر به ایتالیا و بازدید از ونیز هستید می توانید به یاری واندر هنگر قیمت تور ایتالیا آژانس های مسافرتی مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و تور موردنظرتان را با پایین ترین قیمت از آژانس های همکار واندر هنگر بخرید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 556

به "آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا استعمال دخانیات در مرکز تاریخی ونیز ممنوع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید