آمار ورود گردشگران خارجی در 7 ماه نخست سال اعلام شد، عراقی ها در صدر

به گزارش واندر هنگر، بنا بر اعلام معاون گردشگری، عراق با نزدیک به 2میلیون مسافر همچنان درصدر کشورهایی است که در هفت ماه نخست امسال، بیشترین گردشگر را روانه ایران کرده اند.

آمار ورود گردشگران خارجی در 7 ماه نخست سال اعلام شد، عراقی ها در صدر

براساس آمار ارائه شده از سوی ولی تیموری معاون گردشگری، شمار عراقی هایی که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه به ایران آمده اند نزدیک به 2میلیون نفر شده، این درحالی است که در کل سال 96 یک میلیون و 356هزار و 185 عراقی به ایران آمده بودند که رشد این جمعیت در قیاس با سال قبلش 3/1 درصد منفی بود. سال 95 یک میلیون و 398هزار و 201 نفر عراقی به ایران سفر کرده بودند.

معاون گردشگری گفت: مجموع گردشگرانی که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه 97 به ایران سفر کرده اند به 4میلیون و 739هزار و 413 نفر رسیده است.

به گفته معاون گردشگری، بیشترین گردشگرانی که این مدت به ایران سفر کرده اند از کشورهای همسایه و به ترتیب از عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه و پاکستان بوده اند که انگیزه آن ها برای سفر به ایران به ترتیب درمان، زیارت و فرهنگی بوده است.

معاون گردشگری درباره هزینه کرد این گردشگران بویژه عرب ها که اخیرا مقامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آن را همردیف با گردشگران اروپایی و بیشتر از چینی ها اعلام کرده اند، گفت: تا زمانی که حساب در کشور راه اندازی نشود نمی توان خیلی دقیق درباره آمارها صحبت کرد، اما اگر هزینه کرد گردشگران کشورهای عربِ همسایه بیشتر اعلام شده به دلیل نوع و شیوه سفر آن ها در ایران بوده است. عرب های همسایه ماندگاری طولانی و انگیزه های درمانی دارند که هزینه کرد این گردشگران را در ایران قابل توجه کرده است.

او افزود: در گذشته بیشتر همسایگان برای زیارت، تجارت و کار به ایران سفر می کردند اما حالا عراقی ها و آذربایجانی ها بیشتر با انگیزه درمان به ایران سفر می کنند. این نوع از گردشگری هم معمولا درآمدزایی خوبی دارد.

تیموری که چندی پیش از افزایش 2 درصدی سفر گردشگران اروپایی به ایران در یک ماه نخست پاییز خبر داده بود، درباره وضعیت آماری حال حاضر گردشگران اروپایی و آمریکایی در ایران، اظهار کرد: در پایان شهریورماه که البته فصل کم سفر گردشگران خارجی به ایران است، این آمار با افت روبرو بود، اما در دو ماه گذشته سفر آن ها شتاب گرفته است که نشان می دهد بازار اروپا و آمریکا به سمت ترمیم پیش می رود.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 261

به "آمار ورود گردشگران خارجی در 7 ماه نخست سال اعلام شد، عراقی ها در صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ورود گردشگران خارجی در 7 ماه نخست سال اعلام شد، عراقی ها در صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید