آزمون هماهنگ پایه ششم برگزار نمی گردد

به گزارش واندر هنگر، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد که با توجه به شرایط خاص سال جاری، قرار بر این شد که آزمون هماهنگ برای پایه ششم تحصیلی برگزار نشود.

آزمون هماهنگ پایه ششم برگزار نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، رضوان حکیم زاده درباره امتحانات سراسری پایه ششم تحصیلی توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: ارزشیابی در دوره ابتدایی به صورت کیفی توصیفی است و مبنای اصلی آن هم فعالیتهایی است که دانش آموز در طول سال تحصیلی انجام می دهد.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه دانش آموزان پس از پایه ششم وارد دوره تحصیلی جدید می شوند معمولاً یک امتحان هماهنگ پایانی به صورت منطقه ای برای آنها برگزار می شد اما به دلیل اینکه یک ارزشیابی کیفی توصیفی هم در طول سال برای پایه ششم انجام می گیرد، انتقادهایی نسبت به آن از قبل کرونا وجود داشت.

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: با توجه به شرایط خاص سال جاری قرار بر این شده که آزمون هماهنگ پایه ششم برگزار نشود و مانند سایر پایه های تحصیلی که معلمان ارزشیابی کیفی توصیفی را انجام می دهند در این پایه هم انجام شود و نیازی به انجام آزمون هماهنگ پایانی، که احتمالاً مستلزم اجتماعات دانش آموزان و به خطر افتادن سلامت آن ها باشد، نباشد.

حکیم زاده در بخش دیگر اظهارات خود با تأکید بر اینکه هیچ چیزی جای مدرسه را نمی گیرد و کار تربیت فقط در مدرسه و تعامل چهره به چهره معلم با دانش آموزان اتفاق می افتد گفت : شرایط سال جاری شرایط خاصی است که نه تنها فقط در خصوص آموزش بلکه در همه عرصه های زندگی مردم ناچار به پذیرش تغییراتی شده اند.

حکیم زاده اقدامات منسجم ایران در زمینه آموزش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تدریس و آموزش های مجازی دروس تحصیلی دانش آموزان به همت معلمان و فرهنگیان بر می شود که از همان روز اول به روش های مختلف خلأ عدم حضور دانش آموزان در مدارس را جبران کردند.

وی اضافه نمود: امروز شرایط به گونه ای است که با قطعیت نمی توان آینده را پیش بینی کرد اما ما دو موضوع را اصل قرار دادیم؛ اصل اول استفاده از تمامی بسترهای موجود اعم از تلویزیون، اپلیکشن شاد و اینترنت و راهبران آموزشی برای تداوم بخشی به جریان آموزش و اصل دوم هم آموزش پیش نیازهای تحصیلی برای آغاز سال تحصیلی آینده به دانش آموزان است.

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در برنامه صبح و گفت وگو رادیو گفت وگو اظهار کرد: پیش بینی ما این است که تا خردادماه سال تحصیلی ادامه پیدا کند و به وسیله روش های متناسب با شرایط، آزمون ها را به صورت مجازی یا حضوری برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 913

به "آزمون هماهنگ پایه ششم برگزار نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون هماهنگ پایه ششم برگزار نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید