2 نکته مهم شب پایانی مجمع ملی حزب جمهوریخواه؛ کرونا مهم نیست، نژادپرستی وجود ندارد

به گزارش واندر هنگر، یک شبکه خبری آمریکایی به بررسی آخرین شب نشست مجمع حزب جمهوریخواه و نکات مهم مطرح شده در آن پرداخته است.

2 نکته مهم شب پایانی مجمع ملی حزب جمهوریخواه؛ کرونا مهم نیست، نژادپرستی وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سی ان ان، شب پایانی نشست مجمع ملی حزب جمهوریخواه در شرایطی برگزار گشت که اهداف اصلی سخنرانان بیش از پیش برای افکار عمومی روشن شده است: جذب مجدد حمایت زنان، بی توجهی مشهود به بحران ویروس کرونا و متقاعد کردن مردم آمریکا نسبت به این مساله که رئیس جمهور، نژادپرست نیست.

بر اساس این گزارش، گرچه ترامپ و متحدان و همفکرانش در کاخ سفید تلاش زیادی کرده اند تا محورهای اصلی سخنرانی های خود در این مجمع را حول محور این سه هدف اصلی قرار دهند ولی بیرون از کاخ سفید، شرایط کاملا متفاوت است. تجمعات انتخاباتی که ترامپ تشکیل می دهد، تقریبا در هیچ جای دیگری امکان پذیر نیست، آن هم با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا. پیام های توهین آمیز وی در توئیتر تاحد زیادی نشان می دهد اظهارات وی با این پیام ها بعضا در تضاد و تناقض است به خصوص موضع وی درباره نژادپرستی و اعتراضات اخیر در سراسر آمریکا.

با این حال ترامپ و متحدانش باز هم از بینندگان می خواهند تا به چیزی که آنها می گویند اعتقاد و باور داشته باشند نه چیزی که خودشان در واقعیت با آن زندگی می کنند.

ترامپ مدعی شده است که تلاش های وی برای مقابله با ویروس کرونا مبتنی بر علم، حقایق و آمارها است، بر خلاف مثال های زیادی که وی عملکرد کاملا متناقضی داشته است از جمله عدم استفاده از ماسک در تجمعات و سخنرانی هایی که حاضر می گردد.

وی مدعی است که تلاش های زیادی نسبت به روسای جمهور قبلی آمریکا برای بهبود شرایط جامعه سیاهپوستان انجام داده است ولی حتی حاضر نشده است با مسائلی از جمله نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا مقابله کند.

شب پایانی نشست مجمع ملی حزب جمهوریخواه در حالی برگزار گشت که ترامپ نتوانست اختلاف موجود در نظرسنجی های منتشر شده را با جو بایدن کاهش دهد. عملکرد ضعیف دولت ترامپ در مقابله با شیوع ویروس کرونا یکی از مهمترین علل عقب ماندن وی در نظرسنجی هاست.

بسیاری از سخنرانان در نشست مجمع حزب جمهوریخواه به گونه ای در این رویداد حاضر شدند که گویی بحران کرونا وجود ندارد. بسیاری از شرکت کنندگان نیز بدون استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی را نیز رعایت نکرده اند.

بی شک شیوع ویروس کرونا هنوز تمام نشده و در 3 روز نخست برگزاری مجمع حزب جمهوریخواه بیش از 3200 آمریکایی دیگر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند که تعداد این قربانی ها بیشتر از کشته شدگان حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 است.

سخنرانان این مراسم تنها اقدام به محکوم کردن اعتراضات خشونت آمیز در شهرهای مختلف کردند ولی هیچ اشاره ای به تیراندازی نژادپرستانه به یاکوب بلیک شهروند سیاهپوست در شهر کنوشا نداشتند.

راهبرد اصلی ترامپ و مشاوران و دستیارانش در رقابت های انتخاباتی، تخریب نامزد رقیب با روش های مختلف بوده است. این راهبرد تا به امروز برای بسیاری از رای دهندگان نخ نما شده است. وی در تازه ترین اظهاراتش، بایدن را اسب تروجان سوسیالیسم ارزیابی کرده است، دقیقا مثل برنی سندرز.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1175

به "2 نکته مهم شب پایانی مجمع ملی حزب جمهوریخواه؛ کرونا مهم نیست، نژادپرستی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 نکته مهم شب پایانی مجمع ملی حزب جمهوریخواه؛ کرونا مهم نیست، نژادپرستی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید