10 مورد از زیباترین آبشار های هند

به گزارش واندر هنگر، بسیاری از آبشارهای تماشایی در سرتاسر دنیا به تنهایی در هند قرار دارند. این آبشارهایی که در هند قرار گرفته اند هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند. بعضی از این آبشارها نیز از لحاظ زیبایی و جغرافیایی که در آن قرار گرفته اند در رتبه بالاتری قرار دارند. در ادامه به معرفی 10 مورد از زیباترین آبشار های هند می پردازیم.

10 مورد از زیباترین آبشار های هند

زیباترین آبشار های هند

کشور هند سرشار از آبشار های زیبا و حیرت انگیز است. در این مطلب به معرفی ده مورد از زیباترین آبشارهای هند می پردازیم. این ده آبشار مشهور دراین کشور شامل موارد زیر است. در این قسمت به معرفی نام و محل این آبشار ها می پردازیم و سپس به معرفی کامل و بیان ویژگی های آن ها می پردازیم.

 1. آبشارهای دودهساگار، سانگوئم، گوا
 2. آبشارهای آتیراپیلی، چالاکودی، تریسور، کرالا

 3. آبشارهای جوگ، شیموگ، کارناتاکا

 4. آبشارهای نوهکالیکای، چراپونجی، مگالایا

 5. آبشارهای هوگناکال، دارماپوری، تامیل نادو

 6. آبشارهای کپتی، موسوری، دهرادون، اوتاراخاند

 7. آبشارهای الفنت (فیل)، شیلونگ، مگالایا

 8. آبشارهای دهوئاندهار، جبلپور، مادایا پرادش

 9. آبشارهای کورتالام، تیرونلولی، تامیل نادو

 10. آبشارهای سوچیپورا، وایاندا، کرالا

10- آبشارهای سوچیپورا، وایاندا، کرالا

کرالا ایالتی در جنوب کشور هند است که خط ساحلی طولانی و زیبایی با دریای عرب دارد و مرکز آن شهر تریواندروم است. آبشار سوچیپورا حدود 200 متر ارتفاع دارد. سه آبشار در سلسله کوه های ولاریمالا در وایاندا قرار دارند. آبشار سوچیپورا به آبشار سنگی نگهبان مشهور است. این آبشار یکی از معروف ترین آبشارها در میان آبشارهایی است که در کرالا قرار دارند. علاوه بر زیبایی بی نظیر آبشار سوچیپورا، این آبشار به وسیله جنگل بسیار انبوه و همیشه سبزی احاطه گردیده است.

کلمه سوچی و پورا در زبان مالایالامی (شاخه ای از زبان Dravidian که در کرانه مالابار در جنوب خاوری هندوستان رواج دارد)، به ترتیب به معنای سوزن و سنگ است. در واقع نام این آبشار از روی فرم سنگ های سوزنی که در این منطقه قرار دارند گرفته گردیده است. در زیر این آبشار فضایی برای شنا کردن وجود دارد. در فصل های بارانی در هند مقدار جریان آب در این آبشار به حداکثر خود می رسد. زیبایی این آبشار در این موقع از سال دوبرابر می گردد.

در مسیری که به این آبشار می رسد شما می توانید از مناظر باغ های چای که در ناحیه وایاندا قرار دارند لذت ببرید. کسانی که علاقه زیادی به راه پیمایی، کوهنوردی و گشت و گذار در حیات وحش دارند می توانند از این منطقه لذت ببرند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای سوچیپورا در رتبه دهم قرار گرفته است.

9- آبشارهای کورتالام، تیرونلولی، تامیل نادو

کورتلام شهری کوچک است که در قسمت غربی تیرونلولی در ناحیه ای به نام تامیل نادو قرار گرفته است. این شهر در بین توریست ها به خاطر داشتن آبشارهای زیبا از جمله آبشار کورتالام بسیار مشهور است. 9 آبشار بسیار زیبای دیگر در این ناحیه قرار گرفته است:

 • آبشارهای اصلی (پرارووی)
 • آبشارهای کوچک (چیترارووی)
 • آبشارهای هانی (تنارووی)
 • آبشارهای شنباگادوی
 • آبشارهای پنج­ گانه (آیندهارووی)
 • آبشارهای جدید (پوتوآروی)
 • آبشارهای قدیمی (پاژایا کورتالارووی)
 • آبشارهای تایگر (پولی آرووی)
 • آبشارهای باغ میوه (پازاتوتا آرووی)

از میان آبشارهایی که نام آن ها در بالا ذکر شد تنها از طریق جاده می توان به سه تای آنها (آبشارهای اصلی، آبشارهای پنج گانه و آبشارهای قدیمی) نزدیک شد. برای اینکه به باقی آبشارها نزدیک شوید باید مدت زیادی را از کوه بالا بروید. فصل های بارانی از بهترین فصل هایی است که می توانید از این آبشارها دیدن کنید زیرا در این فصل ها آب این آبشارها به حداکثر خود می رسد و زیبایی این آبشارها دوچندان می گردد.

آبشار اصلی پرارووی با ارتفاع 60 متر از بلندترین آبشارها در ناحیه کورتالام می باشد. آبشارهای کورتالام به چشمه های معدنی طبیعی جنوب هند معروف هستند زیرا آب این آبشارها خاصیت درمانی نیز دارد. گفته می گردد که بسیاری از امراض پوستی در آب این آبشارها درمان می شوند. استراحتگاه های درمانی بسیاری در نزدیکی این آبشارها ساخته گردیده است. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای کورتالام در رتبه نهم قرار گرفته است.

اگر اهل طبیعت گردی هستید یا به طبیعت و زیبایی های آن علاقه مندید مطلب 9 نمونه از شگفت انگیز ترین و زیباترین غارهای دنیا نیز می تواند برای شما جذاب باشد.

9 نمونه از شگفت انگیز ترین و زیباترین غارهای دنیا

8- آبشارهای دهوئاندهار، جبلپور، مادایا پرادش

آبشارهای دهوئاندرهار آبشار بسیار خوش منظره ای است که در ناحیه مقدس جبلپور در مادایا پرادش قرار دارند. آبشارهای دهوئاندهار همچنین آبشار مه آلود نیز نامیده می شوند زیرا آب این آبشارها در هنگام فرود مه فراوری می نمایند. آبشارهای دهوئاندهار ارتفاعی حدود 30 متر دارند. آبگیری که در زیر این آبشار قرار گرفته است حدود 350 فوت عمق دارد. علاوه بر مه ای که اطراف این آبشار قرار گرفته است سنگ های مرمری که در اطراف این آبشار قرار گرفته زیبایی این آبشار را دوچندان می نماید.

اگر می خواهید از این آبشار لذت ببرید بهتر است در فصل های بارانی از این آبشار دیدن کنید. در فصل های بارانی با بالا رفتن جریان آب این آبشارها نمی توانید شاهد برخورد آب با سنگ های اطراف آن باشید. به همین دلیل در فصل های بارانی امکانات قایق سواری در آن ناحیه برای توریست ها فراهم است و می توانند از آن لذت ببرند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای دهوئاندهار در رتبه هشتم قرار گرفته است.

7- آبشارهای الفنت (فیل)، شیلونگ، مگالایا

یکی از مکان های بسیار دیدنی در شیلونگ آبشار الفنت است. نام این آبشار را به این علت الفنت گذاشته اند که در نزدیکی این آبشار سنگی به شکل فیل قرار گرفته است. محلی های آن منطقه این آبشار را آبشار سه طبقه می نامند. همانطور که از نام این آبشار پیدا است، آب این آبشار بر روی سنگ هایی که در سه سطح قرار دارند برخورد می نماید و منظره بسیار زیبایی را برای بیندگان به ارمغان می آورد. در فصل های بارانی با توجه به زیاد شدن جریان آب، منظره این آبشار بسیار شگفت انگیز می گردد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای الفنت در رتبه هفتم قرار گرفته است.

6- آبشارهای کپتی، موسوری، دهرادون، اوتاراخاند

آبشارهای کپتی با ارتفاع 40 فوت از بلندترین آبشارهایی هستند که در تپه موسوری در ناحیه دهرادون در اوتاراخاند قرار دارند. این تپه در ارتفاع 45000 فوتی از سطح دریا قرار گرفته است. این آبشارها به علت داشتن چشم انداز وسیع و زیبا بسیار مشهور هستند. در سال 1835 شخصی انگلیسی به نام جان مکینان این محل را توسع بخشید و آن را برای بازدید توریست ها آماده کرد. آبشارهای بسیاری در این منطقه قرار دارند اما هیچ کدام از ین آبشارها به زیبایی آبشارهای کپتی نمی باشد. استخر طبیعی در قسمت زیرین این آبشار وجود دارد. چشم انداز بسیار زیبا و وسیع این آبشار منظره ای بسیار نفس گیر برای شما به ارمغان می آورد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای کپتی در رتبه ششم قرار گرفته است.

5- آبشارهای هوگناکال، دارماپوری، تامیل نادو

آبشارهای هوگناکال مطمئناً یکی از زیباترین آبشارها در ناحیه تامیل نادو است. این مجموعه از آبشارها بر روی رودخانه کاوری در ناحیه دارماپوری در تامیل نادو قرار گرفته است. این آبشار یکی از جاذبه های توریستی این منطقه است و توریست ها می توانند بر روی این رودخانه و در کنار این آبشار قایق سواری نمایند، آب این آبشار همچنین خاصیت درمانی نیز دارد.

شما نمی توانید از طریق جاده به این آبشار نزدیک شوید بلکه به وسیله قایق می توانید به این آبشار بروید. اما قایق سواری بر روی این رودخانه تنها در فصل های غیر بارانی مجاز می باشد. آبشارهای هوگناکال متشکل از چند آبشار می باشد که بلندترین این آبشارها ارتفاعی حدود 65 فوت و کوتاهترین این آبشارها ارتفاعی حدود 25 فوت دارد. جریان تند آب این آبشارها و برخورد آن با سنگ ها مه بسیار زیادی را در این منطقه فراوری می نماید. سنگ های کربناتیت (سنگ های کربنات دار با منشاء آتشفشانی) که در این منطقه قرار دارند از قدیمی ترین سنگ ها در سرتاسر دنیا می باشند.

بهتر است در فصل های بارانی از این آبشار دیدن نکنید زیرا در فصل های بارانی با توجه به زیاد شدن جریان آب، راه های آبی که به این آبشار می رسند بسیار خطرناک می باشند و سرویس های قایق رانی نیز در این فصل تعطیل می باشند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای هوگناکال در رتبه پنجم قرار گرفته است.

4- آبشارهای نوهکالیکای، چراپونجی، مگالایا

آبشارهای نوهکالیکای از چهارمین آبشارهای بلند در هند می باشند. این آبشارهای بسیار زیبا در تپه های غربی خاسی در شهر چراپونجی در منطقه مگالایا قرار دارند. بدون شک، آبشارهای نوهکالیکای از زیباترین آبشارها در منطقه مگالایا است. فرود آمدن آب این آبشار از تخته های سنگی که در ارتفاع بسیار زیاد قرار گرفته اند و احاطه شدن آن به وسیله جنگل همیشه سبز زیبایی این آبشار را دوچندان نموده است. جریان بی وقفه آب های این آبشار از ارتفاعات سنگی استخری را در قسمت زیرین این آبشار ایجاد نموده است. سرتاسر زمستان آب این استخر به رنگ آبی بسیار زیبایی در می آید. و در فصل تابستان رنگ این استخر به سبزی می­گراید.

سعی کنید که در فصل های بارانی از این آبشار دیدن نکنید زیرا در فصل های بارانی لایه ضخیمی از ابر جلوی دید شما را می پوشاند و شما نمی توانید از مناظر زیبای این ناحیه لذت ببرید. بهترین فصل برای بازدید از این آبشار فصل پاییز است، زیرا در فصل پاییز آسمان این منطقه صاف و بدون ابر است و شما می توانید از این آبشار لذت ببرید. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای نوهکالیکای در رتبه چهارم قرار گرفته است.

3- آبشارهای جوگ، شیموگ، کارناتاکا

آبشارهای شکوهمند جوگ در بستر رودخانه شاراواتی در شیموگا در منطقه کارناتاکا قرار دارند. آبشارهای جوگ با ارتفاع 830 فوت از مرتفع ترین آبشارها در هند است. این آبشار متشکل از چهار آبشار است که همگی با هم آبشارهای جوگ را تشکیل می دهند و منظره بسیار زیبایی را برای بازدید نمایندگان به ارمغان می آوردند. شما می توانید از طریق اتوبان ملی 4 به این آبشار بروید. پیشنهاد می گردد که در فصل های بارانی از این آبشارهای جوگ دیدن کنید زیرا جریان آب در این فصل به حداکثر خود می رسد. شما نمی توانید به راحتی از پس زمینه و دورنمای انبوه و جنگلی سبز این آبشار چشم بردارید.

در فصل های بارانی می توانید شاهد رنگین کمانی باشید که در نزدیکی این آبشار تشکیل می گردد. اما در فصل هایی غیر از فصل های بارانی شما تنها می توانید از جریان آب این آبشار لذت ببرید. 1500 پله در تپه ای در نزدیکی این آبشار ساخته گردیده تا بازدیدنمایندگان بتوانند به بالای این آبشار بروند و از زاویه ای متفاوت این آبشار را نظاره نمایند. بازدیدنمایندگان تنها در فصولی غیر از فصول بارانی می توانند از این پله ها بالا بروند، چون در فصول بارانی با توجه به افزایش مقدار آب این آبشار بالارفتن از این پله ها خطرناک می باشد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای جوگ در رتبه سوم قرار گرفته است.

2- آبشارهای آتیراپیلی، چالاکودی، تریسور، کرالا

آبشارهای زیبای آتیراپیلی دربستر رودخانه چالاکودی در ناحیه کرالا قرار گرفته اند. این آبشار یکی از عظیم ترین و زیباترین آبشارها در کرلا است. شما می توانید در همه فصل های سال از این آبشار بسیار زیبا دیدن کنید. با توجه به زیبایی این آبشار، نام دیگر آن نیاگارای هند می باشد. آبشارهای آتیراپیلی متشکل از 4 آبشار است. ارتفاع این آبشار 89 فوت می باشد و پهنای آن 330 فوت است. چشم انداز زیبای این آبشار پوشیده از جنگل های بارانی همیشه سبز است و به همین علت یکی از جاذبه های این منطقه به شمار می آید. جریان آب این آبشار بر سنگ های اطراف این ناحیه برخورد می نماید و باعث ایجاد مه در نزدیکی این منطقه می گردد.

دو آبشار زیبای دیگر در نزدیکی آتیراپیلی قرار دارند که نام های آنها چاپرا و وازاچل می باشد. آبشار وازاچل در نزدیکی جاده قرار گرفته است. در فصل های بارانی، قطرات آب این آبشار در هوا پراکنده می شوند و این افشانه های آب به صورت شما برخورد می نمایند و احساس بسیار زیبایی را در شما بر می انگیزاند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای آتیراپیلی در رتبه دوم قرار گرفته است.

1- آبشارهای دودهساگار، سانگوئم، گوا

آبشارهای بسیار زیبای دودهساگار در گوا بدون شک یکی از زیباترین آبشارها در سرتاسر هند است. دودهسگار در انگلیسی به معنای اقیانوس شیر است. همانطور که از نام این آبشار پیدا است جریان آب هایی که از لابه لای سنگ ها به پایین می ریزد مانند جریان های شیر است. اگر شما به گوا سفر می کنید حتماً از این آبشار دیدن کنید. دودهساگار متشکل از 4 آبشار دیگر است که از ارتفاعات غربی کوه گات به پایین فرو می ریزد. این آبشار ارتفاعی حدود 1020 فوت دارد و از ششمین آبشارهای مرتفع در هند به شمار می آید.

اگر می خواهید از زیبایی این آبشار بیشترین لذت را ببرید توصیه می کنیم در فصل های بارانی برای دیدن این آبشار به گوا سفر کنید. جریان شدید آبشارهای دودهساگار در فصل های بارانی یقیناً با جلوه بصری شگرف اش هر چشمی را مسحور می نماید. غافلگیری دیگر برای شما این است که مسیر راه آهن هند جنوبی دقیقاً از مقابل آبشارهای شکوهمند دودهساگار عبور می نماید. پس قطاری از ایستگاه راه آهن کولن در نزدیکی پارک ملی مولم بگیرید. وقتی این قطار از پل طاقداری می گذرد که درست در مقابل آبشارهای مذکور واقع است، منظره ای نفس گیر از این آبشارهای تماشایی را مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید در طول مسیر راه آهن به سوی این آبشارها پیاده روی کنید. تونل قدیم راه آهن را بریتانیایی ها ساخته اند و جنگل های متراکم سرسبزی که در کنار این آبشارها واقع هستند نیز از جذابیت های لذتبخش سفر شما به شمار خواند آمد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای دودهساگار در رتبه اول قرار گرفته است.

منبع: وبلاگ بامیلو
انتشار: 26 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 44

به "10 مورد از زیباترین آبشار های هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مورد از زیباترین آبشار های هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید