کدام واحدهای مسکونی مشمول پرداخت مالیات جدید می شوند؟

به گزارش واندر هنگر، افزایش درآمدهای نفتی منجر به ورود سرمایه ها به بخش مسکن و فراوری واحدهای لوکس شد.

کدام واحدهای مسکونی مشمول پرداخت مالیات جدید می شوند؟

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق حصیری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش واندر هنگر فارس به نقل از مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن نوشت: فرزانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه وقتی درآمدهای نفتی زیاد می گردد پیامدهای آن سرمایه گذاری در واحدهای مسکونی می گردد گفت: متاسفانه در یک دوره ای از اقتصاد کشور این موضوع بیشتر شد و منجر به فراوری واحدهای مسکونی لوکس شد.

وی اضافه کرد: بعضی بانکها نیز وارد مسکن شدند و منجر به بیشتر شدن واحدهای خالی از سکنه شد.

اصلانی گفت: این موضوع باعث شد تا تجمع و شکاف میان عرضه و تقاضا ایجاد گردد پس به هر حال ابزار سامانه املاک می تواند به ما یاری کند که اگر کسی سرمایه گذاری می خواهد انجام دهد اشکالی نیست اما باید واحدهایی فراوری کند که توانایی خرید داشته باشد و اگر واحد لوکس می سازد باید مالیات خالی ماندن آن را نیز پرداخت کند.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: با رونمایی از سامانه املاک در 29 بهمن با حضور وزیر راه و شهرسازی این سامانه از منظر نرم افزاری آماده است تا اطلاعات لازم را از دستگاههای ذیربط دریافت کند و به اطلاعات سازمان ها متصل گردد.

اصلانی خاطر نشان کرد: این سامانه می تواند به خوبی با شناسایی واحدهای خالی از سکنه از آنها بابت خالی ماندن مالیات اخذ کند.

  • رونق بخش ساخت وساز مهم تر از اخذ مالیات بر عایدی بخش املاک است

به گقته وی در لایحه بودجه 99 همچنین قرار است از واحدهای لوکس نیز مالیات اخذ گردد حتی اگر آن واحد مسکونی خالی نباشد.

وی تاکید نمود: سامانه املاک می تواند کشور را در حوزه سیاست گذاری یاری کند و معین کند در کشور چه تعداد مسکن و چه تعداد مالک داریم و کشور را در تعادل بازار مسکن یاری کند.

اصلانی ادامه داد: با شناسایی واحدهای خالی از سکنه و عرضه آنها می توانیم تعادل را به بازار مسکن تا حدودی برگردانیم.

وی گفت: 24 میلیون خانوار داریم و 27 میلیون مسکن داریم اما نکته ای که وجود دارد این است که دو میلیون و 570 هزار مسکن خالی داریم پس سامانه املاک می تواند اطلاعات کشور را در بخش مسکن به ما به خوبی بدهد چرا که به ما می تواند نشان دهد که این ساخت و سازها اکثرا برای فراوری ثروت بوده است.

اصلانی ادامه داد: پس نباید تمام کارها را به بازار بسپاریم و این منطقی نیست پس ورود دولت هم لازم است.چرا که وقتی حاشیه سود برای واحدهای لوکس زیاد می گردد بازار به این سمت حرکت می نماید.

وی توضیح داد: به هر حال سامانه املاک و طرح اقدام ملی مسکن می توانند به تعادل سازی بازار مسکن یاری نمایند ولی اینکه بگوییم سامانه املاک به تنهایی می تواند تعادل را به بازار مسکن برگرداند صحیح نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 738

به "کدام واحدهای مسکونی مشمول پرداخت مالیات جدید می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام واحدهای مسکونی مشمول پرداخت مالیات جدید می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید