کتابخانه ساحلی ناندایهه چین، تجربه متفاوت کتاب خوانی

به گزارش واندر هنگر، در سواحل کشور چین، کتابخانه ای با نام ناندایهه وجود دارد که با کتابخانه های دیگر متفاوت است، این کتابخانه در ساختمانی نزدیک ساحل واقع شده است و افراد می توانند در جایگاه های رو به ساحل نشسته و از کتاب خواندن لذت ببرند.

کتابخانه ساحلی ناندایهه چین، تجربه متفاوت کتاب خوانی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

تصور کنید که در ساحلی به استراحت مشغول هستید و برای گذراندن وقت خود می توانید هر کتابی که دوست دارید را انتخاب کنید و بخوانید. این تصور برای افراد کتاب خوان رویایی دست نیافتی است ولی در چین این رویا به حقیقت پیوسته است.

معمار چینی دانگ گونگ کتابخانه ای در سواحل کشور چین ساخته است که این کتابخانه ناندایهه نام دارد. افراد می توانند از کتاب خواندن در کنار ساحل لذت ببرند و هر چقدر که دوست دارند کتاب بخوانند، کتاب های متنوع!

ایده اولیه ساخت این کتابخانه از نقاشی های آندره وایت نقاش واقع گرای آمریکایی، به ذهن گونگ رسیده است. او در رابطه با ایده اصلی کتابخانه می گوید:

روزی یکی از نقاشی های آندره وایت نظر مرا جلب کرد. نقاشی مردی را نشان می داد که در کنار ساحل نشسته بود و حس نقاشی به شدت مرا تحت تاثیر قرار داد. سعی داشتم تا این حس را با افراد دیگر هم به اشتراک بگذارم و کاری انجام دهم که با دریا و امواج در ارتباط باشد. ایده ساخت کتابخانه مرا به هدف و حس خوب تابلو نزدیک می کرد.

پنجره های کتابخانه بزرگ هستند و رو به دریای شرقی چین واقع شده است. خوانندگان بدون هیچ مانعی می توانند از منظره دریا لذت ببرند و ساعت ها در کتابخانه نشسته و کتاب بخوانند. سالن اجتماعات کتابخانه به گونه ای طراحی شده است که حس راحتی را به افراد منتقل کند.

در ویدئو معماری کتابخانه ساحلی از تمام زوایا آنالیز شده است:

دانلود ویدئو
منبع: کجارو / atlasobscura.com
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 441

به "کتابخانه ساحلی ناندایهه چین، تجربه متفاوت کتاب خوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه ساحلی ناندایهه چین، تجربه متفاوت کتاب خوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید