کاهش ارزبری 5 میلیون یورویی در فراوری خودرو تا تیرماه

به گزارش واندر هنگر، مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تا اواسط تیرماه سال جاری تعداد 9 پروژه داخلی سازی توسط 6 سازنده به انجام رسیده است، گفت: این پروژه ها توانسته کاهش ارزبری پنج میلیون یورویی را در فراوری خودرو، محقق کند.

کاهش ارزبری 5 میلیون یورویی در فراوری خودرو تا تیرماه

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران فرشاد مقیمی اضافه نمود: در سال گذشته با اقدامات متعددی که در راستای داخلی سازی قطعات انجام شد، در مجموع 59 قطعه توسط 35 سازنده داخلی سازی شد که این اقدام 74 میلیون یورو کاهش ارزبری در تیراژ یک سال فراوری را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: از مجموع 74 میلیون یورو کاهش ارزبری، مبلغ 49 میلیون یوروی آن از محل داخلی سازی قطعات میز های یک تا چهار داخلی سازی و 25 میلیون یوروی آن از محل داخلی سازی قطعات و مواد خارج از میز ها بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام نمود: در این بین، پروژه های بهینه سازی طراحی که طی آن تعداد هشت قطعه توسط 9 سازنده بهینه سازی شده، مبلغ 58 میلیون یورو کاهش ارزبری در تیراژ یک سال فراوری به ارمغان آورد و علاوه بر آن حدود 812 میلیارد تومان کاهش قیمت ریالی شامل پروژه های بهینه سازی طراحی محقق شد.

مقیمی گفت: همچنین 12 پروژه که توسط هشت سازنده در دست انجام و در آستانه تحقق کامل است، بیش از 9.5 میلیون یورو کاهش ارزبری در تیراژ یک سال فراوری را به ارمغان خواهد آورد.

وی اعلام کرد: ایران خودرو در نظر دارد تا انتهای سال جاری به وسیله خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو (مستقیم)، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشا خارجی، در مجموع 153 میلیون یورو و در سال 1400 حدود 93 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند که در مجموع 152 قطعه - پروژه با کاهش ارزبری 246 میلیون یورو خواهد بود.

مدیر عامل ایران خودرو گفت: این گروه سال جاری برای تحقق 22 پروژه ساخت داخل که کاهش ارزبری 170 میلیون یورویی را به دنبال خواهد داشت، نیازمند سرمایه گذاری 64 میلیون یورویی (معادل 341 میلیارد تومان) است.

مقیمی گفت: تا به امروز نیز برای تامین این حجم از سرمایه، با بانک های تجارت و ملت مذاکراتی در راستای تامین اقتصادی این پروژه ها اجرا شده و در این مذاکرات، یک هزار و 700 میلیارد تومان اخذ تسهیلات و عقد تفاهم نامه با بانک تجارت اجرا شده و طرح ریزی اخذ تسهیلات یک هزار میلیارد تومانی و عقد تفاهم نامه با بانک ملت، در دست اقدام است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1138

به "کاهش ارزبری 5 میلیون یورویی در فراوری خودرو تا تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ارزبری 5 میلیون یورویی در فراوری خودرو تا تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید