چالش های تپه باستانی سیلک مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش واندر هنگر، جلسه سیلک و چالش های آن با نگاهی به اهمیت و ضرورت حفظ و توسعه، برنامه ها و چشم انداز آینده برگزار گشت.

چالش های تپه باستانی سیلک مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش واندر هنگر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این جلسه که با حضور اعضای راهبردی، معاون میراث فرهنگی کشور، معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیرکل، معاون و کارشناسان امورپایگاه ها، رئیس دفتر فنی استانداری اصفهان، نایب رئیس شورای شهر و معاون شهرسازی ومعماری شهرداری کاشان و مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان برگزار گشت، چالش های محوطه باستانی سیلک با تاکید بر مسائل و مسائل مرتبط با این محوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فرهادعزیزی زلانی مدیرکل امور پایگاه ها با اعلام این مطلب گفت: دراین جلسه با ارایه تاریخچه، کاوش های باستان شناختی اجرا شده در این محوطه از سال 1310 تا کنون و مسائل و معضلات پیش رو با توجه به واقع بودن این تپه در مرکزشهری از سوی جواد حسین زاده ساداتی مدیر پایگاه سیلک مباحث و موضوعات مهمی در خصوص آزاد سازی حریم این اثر تاریخی مطرح شد که به تصویب اعضاء شورای راهبردی نیز رسید.

به گفته او در این نشست پیرو مذاکرات اجرا شده در خصوص تعداد پلاک های واقع درحریم، زمین های معوض، بازنگری طرح جامع و طرح تفضیلی، وضعیت تملک پلاک های موجود، ایجاد موزه ، مصوبات پیشین و .... قرار شد گزارشی از پیشرفت پروژه فتح المبین (زمین های در نظر گرفته شده به عنوان معوض پلاک های واقع در عرصه و حریم)توسط شهرداری در اسرع وقت تهیه و ظرف مدت یک ماه به شورای عالی ارائه شود.

عزیزی با اشاره به اینکه در این نشست مقرر شد کمیته ساماندهی و آزادسازی عرصه سیلک در سطح استان ظرف یک هفته تشکیل شود ادامه داد: همچنین پیشنهاد شد کمیته مشترکی از نمایندگان، استانداری، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری تشکیل شده و زمین های قابل معوض بررسی و پیشنهاد شود.

مدیرکل امور پایگاهها با اشاره به معرفی نمونه های مشابه این تپه در جهان و اقدامات اجرا شده افزود: در این نشست بر طراحی، احداث و مکان یابی موزه در همجوار تپه تاریخی سیلک با کمترین میزان مداخله در منظر تپه تاکید شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 284

به "چالش های تپه باستانی سیلک مورد بررسی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش های تپه باستانی سیلک مورد بررسی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید