هواپیمایی که رستوران شد!

به گزارش واندر هنگر، این هواپیما، رستوران شده است!

ظاهر بیشتر رستوران ها شبیه هم است، محوطه ای بزرگ که در آن ها تعدادی میز و جایگاه چیده شده و برای لحظاتی ما را مهمان فضایی صمیمی می نمایند تا در جایی متفاوت غذایی خوشمزه بخوریم اما برخی از رستوران ها هم هستند که صاحبانشان خلاقیت ویژه ای برای آن ها به کار برده اند! مثل این رستورانی که در این پست می خواهیم درباره اش حرف بزنیم؛ رستورانی از نوع هواپیمای بوئینگ! سال گذشته بود که اولین رستوران هواپیمایی! چین در شهر ووهان افتتاح شد، رستوران منحصربفردی که در کابین هواپیمای قدیمی بوئینگ 737 واقع شده است. برای آشنایی بیشتر با این رستوران چین در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

هواپیمایی که رستوران شد!

یک تاجر پولدار چینی به نام لی لیانگ تصمیم گرفت هواپیمایی قدیمی بخرد و آن را تبدیل به رستوران کند. او در ماه می 2015 این هواپیما را از یک ایرلاین اندونزیایی خرید اما مجبور شد 6 ماه صبر کند تا تشریفات این کار انجام بشود و بتواند این هواپیما را با خود به چین ببرد. ماجرا از این قرار است که برای حمل هواپیما به چین بخش های مختلف هواپیما از هم جدا و در 70 کانتینر مختلف بسته بندی و چندین بار با کشتی به چین منتقل شدند؛ هزینه همه مراحل حمل این هواپیمای غول پیکر 452 هزار دلار تمام شد و با توجه به قیمت هواپیما که 52 میلیون دلار بود می توان نتیجه گرفت که در صورتی که به این رستوران بروید می توانید راضی باشید که در رستورانی غذا می خورید که برای برپا شدنش پول زیادی خرج شده است!

بعد از اینکه نهایتا این هواپیما را در پیاده روی یکی از شلوغ ترین منطقه ها خرید شهر ووهان قرار دادند گردشگران زیادی به این رستوران آمدند تا ببینند طراحی داخلی این رستوران منحصربفرد چگونه است و غذاخوردن در رستورانی از نوع بوئینگ چه مزه ای دارد. این رستوران در محوطه کابین هواپیما قرار گرفته است و در آن نه تنها در محیطی کاملا متفاوت غذا می خورید بلکه سرگرمیی منحصربفرد هم انتظارتان را می کشد، البته این سرگرمی از نوع سرگرمیات لوکس و گران است و به پرواز ربط دارد. در گوشه ای از این رستوران، کابین خلبان تبدیل شده به یک شبیه سار پرواز! شما می توانید به داخل این کابین بروید و پرواز با جت مسافرتی را تجربه کنید البته به صورت شبیه سازی شده!

با این تعریف هایی که تا به حال از این رستوران کردیم حتما فکر می کنید قیمت غذاهای این رستوران خیلی گران باشد البته که درست حدس زدید چون صاحب این رستوران می گوید قیمت یک پرس غذا در رستوران برای هر نفر 30 تا 45 دلار است و پرواز شبیه سازی شده در کابین خلبان هم حدود 45 تا 60 دلار هزینه دارد. البته شاید این قیمت در ظاهر کمی گران به نظر برسد ولی حداقل به یک بار امتحانش می ارزد پس در سفر با تور چین این رستوران هیجان انگیز و خاص را از قلم نیاندازید.

منبع: odditycentral.com

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1962

به "هواپیمایی که رستوران شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمایی که رستوران شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید