هلیکوپتر ناسا رکورد شکست!

به گزارش واندر هنگر، دیجیاتو نوشت: ناسا می گوید هلیکوپتر نبوغ در سی وپنجمین پرواز خود در مریخ، رکورد بالاترین ارتفاعی را که قبلاً به آن رسیده بود، شکست.

هلیکوپتر ناسا رکورد شکست!

هلیکوپتر نبوغ ناسا در جدیدترین پرواز خود بر فراز سیاره سرخ دوباره رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. این بالگرد کوچک در سی وپنجمین پروازش تا ارتفاع 14 متری از سطح مریخ بالا رفت تا به بالاترین ارتفاع در طول مأموریت های پروازی خود رسیده باشد.

صفحه رسمی آزمایشگاه پیشران جت ناسا در توییتی خاطرنشان کرد که هلیکوپتر نبوغ در جدیدترین مأموریت خود 52 ثانیه پرواز کرد و 14 متر از سطح مریخ فاصله گرفت. نبوغ در این پرواز حدود 15 متر جابه جا شد و حدبیشتر سرعت آن به 3 متر بر ثانیه رسید.

بالگرد 1.8 کیلوگرمی ناسا در بیشتر پروازهای خود تا ارتفاع 10 متری بالا می رفت، ولی پرواز سی وپنجم رکورد قبلی را که در سه پرواز به حدود 11.8 متر رسیده بود، شکست و آن را به سطح جدیدی ارتقا داد. این هلیکوپتر در پرواز شماره 34 صرفاً 5 متر از جای خود بلند شده و دوباره فرود آمده بود.

شکستن رکوردهای متعدد به وسیله هلیکوپتر نبوغ ناسا

ناسا در ماه فوریه 2021 هلیکوپتر نبوغ را به مریخ رساند. دو ماه بعد، در پی تکمیل آزمایش های سطحی، این بالگرد بالاخره اولین پرواز خود را طی 39 ثانیه در ارتفاع سه متری انجام داد. ناسا بعلاوه در ماه آوریل 2022 با طی 704 متر رکورد طولانی ترین مسافت طی شده در یک پرواز نبوغ را شکست.

هرچند این هلیکوپتر صرفاً برای آزمایش انجام پروازها در مأموریت های آینده ناسا به مریخ فرستاده شد، اما عملکرد آن فراتر از انتظارات بود و این سازمان حالا از نبوغ برای یاری به اکتشافات کاوشگر استقامت استفاده می نماید. این بالگرد با دوربین روبه پایین خود در پی مناطقی می شود که می توانند برای کندوکاو استقامت مناسب باشند.

این تصویربرداری های هوایی بعلاوه به ناسا اجازه می دهد تا ایمن ترین مسیر را برای حرکت مریخ نورد خود پیدا کند و این کاوشگر را از بهینه ترین راه ها به سمت اهداف تحقیقاتی بفرستد. سازمان فضایی آمریکا همچنان به استفاده از هلیکوپتر نبوغ ادامه خواهد داد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 آذر 1401 بروزرسانی: 17 آذر 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2154

به "هلیکوپتر ناسا رکورد شکست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلیکوپتر ناسا رکورد شکست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید