نوزادان در برابر سرخک مصون نیستند

به گزارش واندر هنگر، محققان بر اساس آنالیز های خود تاکید کردند: نوزادان آنطور که تصور می گردد در برابر بیماری سرخک مصون نیستند.

نوزادان در برابر سرخک مصون نیستند

به گزارش واندر هنگر، یافته های جدید محققان این باور را که آنتی بادی ها از مادر به جنین منتقل شده و نوزاد را در برابر بیماری سرخک حفظ می نماید، رد کرد.

محققان در گزارشی اظهار داشتند: ایمنی نوزادان سریع تر از آنچه تصور می گردد از بین می رود که نشان دهنده ضرورت و اهمیت واکسیناسیون نوزادان در برابر این بیماری است.

به گفته محققان کانادایی، سرخک بیماری است که باید جدی گرفته گردد. نوزادان در برابر این بیماری بیشتر آسیب پذیرند و ممکن است مرگ آنان را به همراه داشته باشد.

در این مطالعه محققان کانادایی نمونه های خونی 196 نوزادِ کمتر از 12 ماه را آزمایش کردند تا وجود آنتی بادی ها در بدن او تعیین گردد. یافته های بدست آمده غیرمنتظره بود.

به گزارش واندر هنگر به نقل از مدیکال اکسپرس، آنالیز ها نشان داد: در اولین ماه تولد، 20 درصد آنان با کمبود آنتی بادی های کافی در برابر ویروس سرخک روبرو بودند. در شش ماهگی آنتی بادی های بدن آنان در سطحی نبود که بتواند از آنان در برابر این بیماری حفاظت کند. این درحالیست که به طور معمول تصور می گردد نوزادان به دلیل آنتی بادی های دریافتی از مادر، به مدت یک سال در برابر بیماری سرخک مصون هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 855

به "نوزادان در برابر سرخک مصون نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزادان در برابر سرخک مصون نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید