موشک های امارات مصادره شد

به گزارش واندر هنگر، فارس نوشت: نیروهای دولت مستعفی یمن با حمله به پایگاه های گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی شورای انتقالی جنوب یمن در حومه شهر زنجبار مرکز استان أبین، ضربات سنگینی را به این گروه وارد آوردند.

موشک های امارات مصادره شد

برخی منابع آگاه گزارش دادند که نیروهای دولت مستعفی یمن با حمله گسترده به پایگاه های نیروهای شورای انتقالی جنوبی، منطقه الدرجاج در شمال جعار و منطقه خنفر را به کنترل خود درآوردند.

وبگاه عربی 21 به نقل از دو منبع آگاه گزارش کرد که نیروهای دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی بر منطقه عبر عثمان در شمال زنجبار تسلط پیدا کرده و در حال پیشروی به سمت الدرجاج و مثلث المخزن هستند.

به گفته این دو منبع، نیروهای هادی به شهرک جعار یورش بوده و برای چند ساعت در کوه خنفر استقرار پیدا کرده سپس از آنجا عقب نشینی کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای هادی به اردوگاه نیروهای الحزام الأمنی وابسته به شورای انتقالی یورش برده و به مقادیری سلاح و تجهیزات از جمله موشک های حرارتی که امارات به این گروه اعطا کرده است، دست یافتند.

نیروهای دولت هادی مستقر در دو محور أبین و عتق در بیانیه ای اعلام کردند که نیروهای آن ها حمله گسترده ای به محل تجمع عناصر شورای انتقالی تحت حمایت امارات در جعار انجام دادند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای ما پیشرفت میدانی بزرگی حاصل کرده و از استحکامات شورای انتقالی در اطراف جعار و الدرجاج و المخزن عبور کرده و پیروز شدند بر شهر جعار سلطه یابند.

نیروهای هادی همچنین 13 دستگاه خودروی نظامی و پنج دستگاه خودروی شورای انتقالی را منهدم کرده و 31 نیروی شورای انتقالی را به اسارت گرفتند.

ویدئویی از محمد العوبان فرمانده نیروهای ویژه امنیتی دولت هادی نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که او را در کنار یکی از موشک های حرارتی به دست آمده از اردوگاه الحزام الأمنی در جعار، نشان می دهد.

مناطق اطراف شهر زنجبار مرکز اداری استان أبین در شرق شهر عدن پس از درگیری های شدید بین نیروهای هادی و شورای انتقالی، از دو هفته پیش شاهد آرامش نسبی است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1044

به "موشک های امارات مصادره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک های امارات مصادره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید