مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟

به گزارش واندر هنگر، یکی از راهکارهایی که ساکنین درگیر با مزاحمت پارکینگ به سراغ آن می فرایند، حذف و ابطال پارکینگ مزاحم است. در این گونه موارد باید در نظر داشت که قرار دادن پارکینگ مزاحم در یک آپارتمان به دو صورت کاملاً متفاوت انجام می گیرد.

مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟

این گزینه مربوط به حالتی است که شخصی دارای پارکینگ است و سایر ساکنین آپارتمان می توانند با وی همکاری کنند. در این مورد می تواند با همه آن ها توافق کنند و شرایط پارکینگ خود را به پارکینگ مشاع تغییر دهد. البته استفاده از این روش نیازمند کسب رضایت از سایر ساکنین است.

در حالت اول که به صورت قانونی صورت می گیرد، وجود پارکینگ مزاحم در سند واحد مسکونی ذکر می شود و در این صورت می توان آن را به عنوان جزء لاینفک آپارتمان در نظر گرفت. این موضوع باعث می شود که وجود پارکینگ برای سایر اهالی و ساکنین آپارتمان محدودیت قانونی داشته باشد و حتی باید شرایط لازم برای استفاده از آن فراهم شود. اگر در این حالت کسی برای ابطال پارکینگ مزاحم اقدام کند، در نهایت کار به مراجع قانونی مانند شهرداری و اداره ثبت اسناد می رسد که معمولاً آن ها پایبند موارد ذکر شده در قرارداد اولیه آپارتمان هستند.

طبق قانون پارکینگ مزاحم به فردی داده می شود که خود داوطلب شده باشد. به طور مثال گاهی پارکینگ مزاحم برای افرادی که فقط برای پارک ماشین خود در شب ها نیاز به پارکینگ دارند و یا افرادی که هزینه خرید پارکینگ اختصاص را ندارند انتخاب مناسبی است. اما در صورتی که فردی داوطلب این کار نباشد این پارکینگ به فردی که آخرین سند را ثبت کرده فروخته می شود. این سند فرد را به عنوان دارنده پارکینگ مزاحم ملزم می کند هر زمانی که صاحبان پارکینگ اختصاصی از وی در خواست دارند ماشین خود را جابجا کند.

منبع مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟

انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1880

به "مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: حذف پارکینگ مزاحم امکانپذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید