قدیمی ترین موزه جهان در کدام کشور است؟، تصاویر

به گزارش واندر هنگر، موزه ها نقشی موثر در حفظ هویت یک کشور دارند و ما در این گزارش شما را با قدیمی ترین موزه جهان آشنا می کنیم.

قدیمی ترین موزه جهان در کدام کشور است؟، تصاویر

خبرنگاران: موزه ها به عنوان مراکزی فرهنگی، هنری و تاریخی نقش بسزایی در تازه کردن حافظه تاریخی بشر امروز دارند. این مراکز تاریخی و فرهنگی به نوعی ما را با گذشته و آینده پیوند می دهند و به ما نشان می دهند که انسان برای رسیدن به امروز چه راستای را طی و از چه ایستگاه های تاریخی عبور کرده است. انسان در این راستا با گذر از دوره های مختلف مباحث بسیاری را آموخته و به خاطر سپرده است.

ما در این گزارش به یکی از قدیمی ترین موزه های جهان سر می زنیم و با این کار به نوعی بخشی از تاریخچه شکل گیری موزه های جهان را مرور می کنیم. یکی از قدیمی ترین موزه های جهان با نام (Ennigaldi-Nanna) شناخته می گردد، قدمت این موزه به سال 530 قبل از میلاد برمی گردد.

شاهزاده انیگالدی دختر نبونیدوس، آخرین پادشاه امپراطوری نئو بابل متصدی موزه (Ennigaldi-Nanna) بوده است. موزه (Ennigaldi-Nanna) در نزدیکی استان ذی قار عراق واقع شده است. در اصل وقتی باستان شناسان بخش هایی از کاخ و مجتمع معبد را گودبرداری می کردند، متوجه شدند که ده ها اثر باستانی با قدمت های مختلف به صورت مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. آنها در جریان این اکتشاف فهمیدند که آثار، قطعات موزه ای هستند.

لئونارد وولی باستان شناس در هنگام کاوش در خرابه های موزه (Ennigaldi-Nanna) محتویات آن را برچسب گذاری کرد. او متوجه شد که بسیاری از آثار باستانی قرار گرفته در این موزه توسط نبونیدوس (آخرین پادشاه سلسله کلدانی بابل) حفاری شده و بعضی دیگر از این آثار از سوی یکی دیگر از پادشاهان بابل کشف شده است. بیشتر این آثار متعلق به منطقه بین النهرین هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 984

به "قدیمی ترین موزه جهان در کدام کشور است؟، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین موزه جهان در کدام کشور است؟، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید