علی اف: شرایط در قفقاز جنوبی ممکن است کاملا تغییر کند

به گزارش واندر هنگر، رئیس جمهوری آذربایجان از تمایل برای برقراری روابط با ارمنستان خبر داده و خواستار همکاری اتحادیه اروپا در این خصوص شد.

علی اف: شرایط در قفقاز جنوبی ممکن است کاملا تغییر کند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان با پیتر میچالکو، نماینده تازه اتحادیه اروپا در این کشور دیدار و مصاحبه کرد.

علی اف در این دیدار ضمن اشاره به همکاری نزدیک آذربایجان با اتحادیه اروپا در حوزه های متعدد، گفت: تصور می کردیم بعد از دوره جنگ قره باغ اتحادیه اروپا در توسعه، راه اندازی صلح پایدار و همکاری سهمی برعهده بگیرد.

وی افزود: ما می خواهیم صفحه تازه ای گشوده و با همسایه خود ارمنستان روابط برقرار کنیم. آماده آغاز مذاکرات برای عقد پیمان صلح، مشخص خط مرزی و گشایش راه های ارتباطاتی هستیم. این فرایند تا حدی آغاز شده است.

علی اف در ادامه تاکید کرد: اما اگر اتحادیه اروپا به طور فعال مشارکت کرده و چنین تمایلی را می بینم، به نظرم در بسکمک از زمینه ها می تواند به ما کمک کند.

رئیس جمهوری آذربایجان شرح داد: به طور کلی شرایط در قفقاز جنوبی ممکن است به ابعادی کاملا تازه که شبیه 30 سال گذشته نباشد، تغییر شکل دهد. این می تواند عامل مهمی برای ثبات، پیش بینی پذیری و صلح باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1818

به "علی اف: شرایط در قفقاز جنوبی ممکن است کاملا تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اف: شرایط در قفقاز جنوبی ممکن است کاملا تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید