طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید

به گزارش واندر هنگر، سه نماینده ایران توانستند مدال های طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه را بین خودشان تقسیم نمایند.

طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید

از وبلاگ مهدی آبادانی دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران به جاکارتا، در رشته دو و میدانی ماده پرتاب نیزه کلاس F56/57 سه نماینده ایران به نام های امان الله پاپی، محمد خالوندی و محمد الوان پور به رقابت با حریفانی از اردن، امارات، ویتنام، برونئی، چین تایپه، سوریه، ازبکستان، چین، اندونزی، قزاقستان و تایلند پرداختند که در نهایت پاپی به قهرمانی رسید و خالوندی نایب قهرمان شد.

بهترین رکورد ثبت شده برای الوان پور 39.22 بود که در پرتاب دوم رقم خورد و او را در صندلی هفتم حفظ کرد اما با توجه به این که الوان پور از کلاس پایین تر وارد رقابت شده بود، توانست با همین رکورد، مدال طلا را به خود اختصاص بدهد. از سوی دیگر محمد خالوندی توانست با پرتاب 48.01 بهترین رکورد را به نام خود ثبت نموده و در صندلی سوم قرار بگیرد. در نهایت پاپی با پرتاب 48.60 یک رکورد خوب را به ثبت رساند و نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

اتفاق عجیب برای دو نماینده ایران در دوومیدانی

در رشته دوومیدانی، اتفاقات جالبی برای دو نماینده ایران رقم خورد.

در ماده پرتاب نیزه کلاس F56/57 مردان، سه مدال طلا، نقره و برنز به نمایندگان ایران رسید اما این رقابت با یک چالش جالب همراه شد.

محمد الوان پور با این که رکورد کمتری نسبت به دو حریف ایرانی خود داشت، به مدال طلا رسیده بود زیرا از کلاس پایین تر، در این رشته به رقابت پرداخت. او البته با پرتاب 39.22 خود، رکورد آسیا را جابجا کرد.

از سوی دیگر، امان الله پاپی که مدال نقره را از آن خود نموده بود، با پرتاب 48.60 خود توانست رکورد دنیا و آسیا را بشکند ولی نایب قهرمان شد!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 620

به "طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید