شکایت فولاد خوزستان در CAS غیرقانونی است؟، آذری: عده ای دایه مهربان تر از مادر شده اند

به گزارش واندر هنگر، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره شکایت این باشگاه در دادگاه عالی ورزش توضحاتی ارائه کرد.

شکایت فولاد خوزستان در CAS غیرقانونی است؟، آذری: عده ای دایه مهربان تر از مادر شده اند

سعید آذری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اینکه گفته می شود شکایت باشگاه فولاد خوزستان به دادگاه CAS غیرقانونی است، گفت: فکر می کنم برخی منابع اطلاعات کمی دارند و اعلام کرده اند که شکایت ما به دادگاه CAS غیرقانونی بوده است. من تا روزی که در فولاد خوزستان هستم از حق این باشگاه دفاع می کنم. کسانی که این ادعا ها را دارند از اساسنامه و قوانین داخلی و خارجی اطلاعی ندارند و ای کاش مقداری بیشتر مطالعه می کردند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان که باشگاهش به دلیل انتقال محمد بلبلی با حکم فدراسیون فوتبال از دو پنجره نقل وانتقالاتی محروم شده است، در ادامه توضیح داد: طبق ماده 111 آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، احکام قطعی رکن قضایی فدراسیون صرفاً قابل اعتراض در CAS خواهد بود، بنابراین شکایت باشگاه فولاد به استناد مفاد همین آیین نامه انضباطی است که البته فیفا نیز در اساسنامه اش روی این موضوع صحه گذاشته است. از سویی دیگر طبق بند سه ماده 64 اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال نیز تصمیمات قطعی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ایران فقط در دیوان داوری ورزش در لوزان سوئیس قابل اعتراض هستند. بنابراین ما با علم به موضوع نزد این سازمان بین المللی طرح دعوی کرده ایم.

وی تأکید کرد: ما با استفاده از حقوق قانونی خود به دادگاه عالی ورزش شکایت کرده ایم، ولی عده ای دایه مهربان تر از مادر شده اند. کسانی که می گویند ما کار غیرقانونی کردیم از اساسنامه و قوانین اطلاعی ندارند. من به قوانین، اساسنامه و مسائل انضباطی اشراف کامل دارم و اجازه نمی دهم با این جریانات حق فولاد پایمال شود.

آذری درباره جزئیات این شکایت اشاره کرد: عده ای فکر می کند که باشگاه فولاد فقط از استقلال شکایت کرده است، ولی اینطور نیست. بحث اصلی طرح دعوای ما در CAS اصلاً استقلال نیست و این باشگاه به عنوان مطلع در این شکایت فراخوانده شده است. محمد بلبلی، باشگاه سپیدرود و فدراسیون فوتبال از طرف های اصلی دعوای ما به حساب می آیند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1439

به "شکایت فولاد خوزستان در CAS غیرقانونی است؟، آذری: عده ای دایه مهربان تر از مادر شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت فولاد خوزستان در CAS غیرقانونی است؟، آذری: عده ای دایه مهربان تر از مادر شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید