سیمرغ سیمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دستان فرخ نژاد

به گزارش واندر هنگر، در آخرین سانس روز پایانی برگزاری سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر که به فیلم سینمایی میجر اختصاص داشت، جایزه سیمرغ سیمین برترین بازیگر این دوره، به وسیله دبیر جشنواره به حمید فرخ نژاد اهدا شد.

سیمرغ سیمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دستان فرخ نژاد

به گزارش خبرنگاران، در مراسمی کوتاه که پس از اکران فیلم سینمایی میجر ساخته احسان عبدی پور برگزار گردید، محمدمهدی عسگرپور دبیر جشنواره، امیر اسفندیاری معاون دبیر و سمیه علیپور مدیر روابط عمومی با حضور در سالن شماره یک پردیس چارسو، جایزه برترین بازیگر مرد این دوره از جشنواره را به حمید فرخ نژاد، بازیگر و تهیه کننده فیلم سینمایی میجر اهدا کردند.

عسگرپور در خاتمه جشنواره با اعلام این موضوع که اهدای این جایزه یک حرکت نمادین است، اظهار کرد: در این دوره از جشنواره به علت شرایط خاصی که داشت، اختتامیه به آن معنای خاص نداشتیم و با توجه به حضور آقای فرخ نژاد در پردیس چارسو، فرصت را غنیمت شمردیم تا به اسم حسن ختام، جایزه برترین بازیگر بخش سینمای سعادت را به ایشان اهدا کنیم.

او ادامه داد: میجر آخرین فیلم اکران شده در جشنواره سال جاری بود که باعث به وجود آمدن یک اتفاق ویژه شد. اولین فیلم اکران شده در زمان افتتاحیه، یک فیلم جنوبی یعنی آنسوی آتش آقای عیاری بود و آخرین فیلم اکران شده پس از اختتامیه هم یک فیلم جنوبی دیگر.

احسان عبدی پور کارگردان فیلم میجر، در سخنانی کوتاه با اعلام رضایت از حضور فیلمش در جشنواره و برنده شدن جایزه در دو بخش نتپک و سینمای سعادت بیان کرد: خیلی خشنودم که امشب اینجاییم و خشنود تر می شوم اگر این فیلم یک اکران میانه رو به بالا هم داشته باشد چون فیلمی است که از یک جغرافیای دور و با زبانی که زبان قالب سینما و درام ایران نیست می آید و 95 درصد از بازیگرانش چهره های ناشناخته سینما بودند.

حمید فرخ نژاد، ضمن تشکر از هیئت داوران بخش سینمای سعادت، از برگزارکنندگان جشنواره جهانی فیلم فجر تشکر کرد و اضافه نمود: خشنودم که آقای عسگرپور برخلاف بعضی از همکارانشان نترسیدند و این فیلم را در جشنواره جهانی پذیرفتند چون هنوز هم نمی دانم چرا این فیلم در جشنواره ملی نبود اما خشنودیم که میجر در جشنواره ای دیده شد که از لحاظ ارزش گذاری، صندلی معتبری دارد.

برترین بازیگر سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در انتهای صحبت هایش گفت: خیلی دوست داشتم که استادم خسرو سینایی در جمع ما بود و این فیلم را دیدن می کرد. از همین جا، این جایزه را به پاس بزرگواری ای که داشتند به ایشان تقدیم می کنم. روحشان شاد.

سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما در تهران برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1708

به "سیمرغ سیمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دستان فرخ نژاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیمرغ سیمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دستان فرخ نژاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید