سنگ قیمتی 30 سال در خانه زیر پا افتاده بود، عکس

به گزارش واندر هنگر، یکی از بزرگترین شهاب سنگ های کشف شده در میشیگان آمریکا، تا هشتاد سال بعد از پیدا شدنش، مورد توجه کسی قرار نگرفته بود و به بی ارزش ترین و پیش پا افتاده ترین حالت ممکن مورد استفاده قرار می گرفت.

سنگ قیمتی 30 سال در خانه زیر پا افتاده بود، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این شهاب سنگ 10 کیلوگرمی در مزرعه ای محلی در نقش یک نگهدارنده در ایفای نقش می کرد و دهه ها این گونه مورد استفاده قرار می گرفت تا اینکه توجه جامعه علمی را به خود جلب کرد.

  • ایرانیان در گوگل دنبال چه می گردند؟/ آمار یک ماه گذشته

مونا سیربسکو، زمین شناس دانشگاه مرکزی میشیگان در سال 2018 و بعد از آنالیز این شهاب سنگ گفته بود:فوری متوجه شدم که این شی، یک چیز خاص است. این ارزشمندترین نمونه ای است که در زندگی ام چه از نظر مالی و چه از نظر علمی در اختیار دارم.

دیوید مازورک، اهل گرند رپیدز میشیگان، از سیربسکو خواسته بود تا سنگی را که او برای سی سال در اختیار داشته مورد آنالیز قرار دهد و ببیند که آیا یک شهاب سنگ است یا خیر. این یک درخواست عادی برای سیربسکو بود که در طول دوران حرفه ای کاری اش بارها با چنین درخواست هایی روبرو شده بود. البته معمولا نتیجه چنین آنالیز هایی هیجان انگیز و مجذوب کننده نبودند. اما این بار او در شرایط متفاوتی قرار گرفته بود.

وقتی او متوجه شد که افراد از چنین یافته هایی درآمدزایی دارند و شهاب سنگ های کوچک را به فروش می رسانند، متوجه شد که شهاب سنگ بزرگ او احتمالا ارزش بسیار بالایی دارد و تصمیم گرفت تا آن را به شکل دقیق تری کارشناسی و آنالیز کند.

طبیعتا وقتی مازورک این اقدام را انجام داد، تازه متوجه ارزش واقعی آن شد؛ چرا که شهاب سنگ ها به خاطر کمیاب بودن و ارزش علمی شان معمولا قیمت بسیار بالایی دارند.

سیبرسکو در این باره گفت: آنچه معمولا در این شرایط رخ می دهد این است که شهاب سنگ ها ممکن است فروخته شوند و یا به موزه سپرده شده و یا به خاطر سود بیشتر در اختیار کلکسیونرها قرار بگیرند.

  • پیشگویی هوش مصنوعی درباره مرگ و زندگی

  • خودروی اتمی/ ماشین رویایی فورد با پیشرانه هسته ای/ عکس

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 دی 1402 بروزرسانی: 3 دی 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2285

به "سنگ قیمتی 30 سال در خانه زیر پا افتاده بود، عکس" امتیاز دهید

144 کاربر به "سنگ قیمتی 30 سال در خانه زیر پا افتاده بود، عکس" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ قیمتی 30 سال در خانه زیر پا افتاده بود، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید