رویترز: طالبان آماده آغاز عملیات بهاری است

به گزارش واندر هنگر، در حالی که مذاکرات آمریکا و طالبان برای امضای توافقنامه صلح جریان دارد اما فرماندهان طالبان از آمادگی این گروه برای آغاز عملیات بهاری خبر می دهند.

رویترز: طالبان آماده آغاز عملیات بهاری است

به گزارش دفتر منطقه ای واندر هنگر، در حالی که طالبان از طولانی شدن گفت وگوهای صلح و آنچه خواسته های تازه آمریکا می خواند انتقاد می کند رویترز نوشت که طالبان به طرف آمریکایی گفته که پیش از آغاز فصل جنگی توافقنامه را امضا کند.

این رسانه انگلیسی به نقل از فرماندهان طالبان نوشت که این گروه آماده آغاز عملیات سالانه بهاری است و نیروهای جدیدی را نیز جذب کرده است.

اخیراً نیز تلگراف گزارش داده بود که رهبران نظامی طالبان به تیم مذاکره کننده خود گفته اند که فرایند آهسته مذاکرات باعث لطمه زدن به عملیات سالانه بهاری این گروه و تضعیف عزم مبارزانشان می شود.

چندی پیش نیز طالبان در بیانیه ای تصریح کرده بود که برای پایان دادن به اِشغال افغانستان تمام مسئولیت هایش را در فرایند مذاکرات انجام داده و آمریکایی ها باید با خودداری از تاخیر و ایجاد بهانه، مسئولیت خود را در رابطه با گفت وگوها انجام دهند.

برخی کارشناسان بر این باورند که ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری خواستار ایجاد توافق با طالبان و اعلام پیروزی نمادین در افغانستان است تا بدین ترتیب به یکی از وعده های عمده انتخاباتی خود مبنی بر پایان جنگ های بی پایان عمل کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 778

به "رویترز: طالبان آماده آغاز عملیات بهاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: طالبان آماده آغاز عملیات بهاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید