رستوران های کرابی، تایلند

به گزارش واندر هنگر، غذا خوردن در رستوران های کرابی، در جنوب تایلند، تجربه ای منحصربه فرد است که نباید از دست بدهید. در این رستوران ها، طعم غذاهای تایلندی و بهترین غذاهای دریایی را در سواحل دیدنی امتحان خواهید کرد.

رستوران های کرابی، تایلند

کرابی یکی از شهرهای پرجاذبه، بکر و رویایی در جنوب کشور تایلند است. سواحل زیبای این منطقه در کنار محیط محبت آمیز شهر، باعث شده که مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. یکی از مهم ترین بخش های هر سفر خارجی، فرصت فوق العاده امتحان کردن غذاهای محلی است. در کرابی رستوران های بسیار خوبی وجود دارد که انواع غذاهای سنتی و بین المللی را سرو می نمایند.

در ادامه با تعدادی از بهترین رستوران های کرابی آشنا می شویم که به خاطر کیفیت غذا، سرویس دهی عالی و دکوراسیون و حال و هوای جذاب شان، مورد توجه قرار گرفته اند.

رستوران مستر کرابی (Mr. Krab-i)

این رستوران هم در بین گردشگران و هم در میان اهالی شهر، محبوبیت دارد و این محبوبیت به خاطر غذای عالی، سرویس دهی شخصی و فضایی آرام و دنج است. این رستوران برای یک زوج ایتالیایی تایلندی است و منوی آن هم ترکیبی از بهترین غذاهای تایلندی و ایتالیایی را عرضه می نماید. از غذاهای دریایی و لذیذ تایلندی گرفته تا پیتزاها و پاستاهای متنوع و برگرهای اروپایی را می توانید در این رستوران نوش جان کنید. این رستوران وعده های غذایی مفصل و یک منوی کامل از انواع نوشیدنی دارد. موسیقی ملایم، فضایی نورپردازی شده و زیبا و تابلوهای دیدنی روی دیوار، رستوران را به محیطی گرم و زیبا برای غذا خوردن تبدیل نموده است.

فراگ اند کت فیش (قورباغه and Catfish)

این رستوران انواع غذاهای منحصربه فرد تایلندی را سرو می نماید. غذاهای این رستوران با تازه ترین محصولات محلی و با غذاهای دریایی صید شده توسط صیادان بومی تهیه می شوند. اگر می خواهید بهترین غذاهای تایلندی را امتحان کنید، بدون شک، این رستوران بهترین انتخاب است. به خصوص غذاهای دریایی که بسیار تازه و باکیفیت هستند و نظیر آن را در کمتر رستورانی می توانید پیدا کنید. این رستوران کمی دورتر از منطقه شلوغ شهر کرابی واقع شده و در یک باغ استوایی واقع شده است که اطراف آن را استخرهای ماهی احاطه نموده اند. علاوه بر این، کتابخانه ای با بیش از 2 هزار جلد کتاب دارد.

رستوران Gecko Cabane

این رستوران، آشپزی ترکیبی آسیایی و اروپایی را در دکوراسیونی جذاب، ارائه می نماید. سالن غذاخوری این رستوران بسیار زیبا و مجلل است؛ دیوارهای سبز، رومیزی های توری، وسایل چوبی و گلدان های سرسبزی دارد. از چیکن برگر گرفته تا انواع استیک و کاری و غذای دریایی در منوی این رستوران دیده می گردد. مهمانان این رستوران می توانند میزان ادویه غذای خود را انتخاب نمایند. در نتیجه این رستوران برای گردشگرانی مناسب است که نمی توانند غذاهای پرادویه تایلندی را بخورند و مطابق با ذائقه خود، غذای مورد نظر را با میزان ادویه مطلوب، سفارش می دهند.

استیک و گریل Carnivore

همان طور که از اسم این رستوران معین است، در اینجا می توانید بهترین غذاهای گوشتی را نوش جان کنید. به غیر از گوشت های معمول و رایج مثل گوشت گاو، گوسفند و مرغ، گوشت های مورد استفاده اهالی تایلند مثل اردک و شترمرغ هم در تهیه غذاهای این رستوران مورد استفاده قرار می گیرد. همه غذاها با دستورهای ساده ولی لذیذی آماده می شوند و در کنار آنها تنوع بی نظیری از سادیددیش وجود دارد. مثلا سبزیجات بخارپز، سیب زمینی سرخ نموده یا برنج. منوی این رستوران غیر از مواردی که گفتیم، تنوع وسیعی از غذاهای دریایی را در بر می گیرد و شامل انواع سالاد لذیذ است که امتحان کردن آنها خالی از لطف نیست.

رستوران خائوتونگ تراس (Khaothong Terrace)

این رستوران به خاطر عرضه غذاهای سنتی و اصیل تایلندی و به خاطر چشم اندازهای بسیار زیبایی که دارد، به شهرت رسیده است. دکوراسیون خود رستوران بسیار ساده است و همین مسئله باعث می گردد که توجه مهمانان به چشم انداز زیبای دریای آندامان جلب گردد. درختان سرسبز، رستوران را احاطه نموده اند و فضای آن بسیار گرم و صمیمانه است. منوی رستوران شامل انواع غذاهای تایلندی و بین المللی است و غذاهای دریایی تازه هم دارد. چند غذای گیاهی در منوی رستوران دیده می گردد در نتیجه با هر ذائقه و سلیقه ای که به این رستوران پا بگذارید، ناامید نمی شوید. کارکنان رستوران همیشه آماده اند تا ادویه غذاها را مناسب با سفارش و ذائقه تان تنظیم نمایند تا بدون نگرانی از ادویه جات زیاد، از طعم فوق العاده غذاها لذت ببرید.

کافه و رستوران چالیتا (Chalita)

این کافه و رستوران، یکی دیگر از غذاخور ی های محبوب کرابی است. منوی آن شامل انواع غذاهای ایتالیایی و تایلندی است و کیفیت و تنوع آن باعث شده که به انتخاب تریپ ادوایزر، سومین رستوران برتر کرابی باشد. برای تهیه پیتزا، سالاد، انواع کاری و سایر غذاهای منوی رستوران، از تازه ترین مواد استفاده می گردد. رستوران در بنایی چوبی واقع شده و فضای داخلی آن با نوری ملایم، میزهای چوبی راحت و جایگاه های زیبا تزیین شده است. یک تراس هم دارد که در آن می توانید چشم اندازهای زیبایی از اطراف را تماشا کنید. با وجود اینکه این رستوران غالبا شلوغ است، کارکنان آن به گرمی از مهمانان پذیرایی می نمایند و در خصوص جاذبه ها و دیدنی های اطراف رستوران، آنها را هدایت می نمایند.

رستوران Jennas Fine Bistro

یکی از شیک ترین رستوران های منطقه است که آن را به خاطر ارائه آشپزی بی نظیر اروپایی و تایلندی می شناسند. غذای ویژه منوی رستوران اردک با کاری قرمز همراه با میوه جات فصلی است. انواع پیش غذا همراه با پنیرهای لذیذ و متنوع در منوی رستوران دیده می گردد و تنوع نوشیدنی های منو هم قابل توجه است. منوی غذاهای گیاهی رستوران هم مفصل و قابل توجه است.

رستوران و خانه استیک Divers Inn

این رستوران همان طور که از اسم آن معین است، بهترین جا برای خوردن استیک در کرابی است. علاوه بر انواع استیک منوی رستوران انواع غذاهای تایلندی و اروپایی دارد از کاری های تایلندی گرفته تا لازانیا و شنیتسل. منوی رستوران به چهار زبان ترجمه شده است و برای هر ذائقه ای، غذایی برای ارائه دارد. رستوران در سال 2000 افتتاح شده و از آن موقع به بعد وسعت آن دو برابر شده است. فضای داخلی آن با رنگ های روشن، میزهای چوبی و یک پاسیوی کوچک همراه با تعدادی جایگاه تزیین شده است.

رستوران Lae Lay Grill

این رستوران نه تنها بهترین رستوران کرابی برای امتحان کردن انواع غذاهای دریایی است، بلکه مکانی فوق العاده برای تماشای منظره غروب آفتاب است. این رستوران در تپه ای مشرف به ساحل قرار گرفته است و با وجود اینکه نسبت به سایر رستوران ها دور از جهت واقع شده است، همیشه شلوغ است. خوشبختانه این رستوران سرویس رایگان از هتل به رستوران و برعکس دارد که باعث می گردد دسترسی به آن راحت تر باشد. تخصص این رستوران در غذاهای دریایی است و تنوع آنها بسیار جالب توجه است. تعدادی غذای سنتی تایلندی هم در منو دیده می گردد که شامل انواع غذاهای گیاهی و گوشتی است.

رستوران واناز پلیس (Wannas Place)

این رستوران بخشی از گردشگاه The L Resort است و بیش از 25 سال سابقه دارد. در این 25 سال، همیشه جزو محبوب ترین رستوران های شهر چه برای گردشگران و چه برای اهالی کرابی بوده است. منوی رستوران شامل غذاهای سوئیسی و تایلندی است. غذای ویژه منوی رستوران استیک هات استون (Steak Hot Stone) نام دارد. استیکی که روی سنگ های داغ و همراه با سه نوع سس مختلف سرو می گردد. علاوه بر غذای عالی، این رستوران چشم اندازهای بسیاری زیبایی دارد و میزهایی که مشرف به ساحل Ao Nang قرار گرفته اند.

رستوران لست فیشرمن (Last Fisherman)

در رستوران لست فیشرمن، رویای استوایی شما به حقیقت می پیوند. رستوران در ساحل مشهور Ao Nang در قسمت های جنوبی آن واقع شده است و با متریال های طبیعی تزیین شده است. اگر می خواهید زیر سایه درختان نخل در ساحلی دیدنی غذا بخورید، بدون شک باید این رستوران را انتخاب کنید. این رستوران نه تنها دکوراسیونی جذاب دارد، بلکه غذاهای فوق العاده ای سرو می نماید. از محبوب ترین غذاهای تایلندی گرفته تا اسنک های غربی و انواع کباب. منوی نوشیدنی های رستوران هم قابل توجه است. بیشتر رستوران، فضای باز است و تعداد کمی از میز و جایگاه های آن در کلبه های ساحلی قرار گرفته اند. تقریبا 25 میز چوبی در فضای ساحل بین درختان در فضایی زیبا قرار گرفته اند.

فضای رستوران بسیار دنج و گرم است و کارکنان آن به گرمی از مهمانان پذیرایی می نمایند و خدمات عالی و محبت آمیز به مهمانان عرضه می گردد. منوی رنگارنگ رستوران علاوه بر غذاهای اصلی، بخش مجزایی مربوط به نوشیدنی، اسموتی و شیک، دسر و بستنی دارد. منوی ناهار رستوران شامل انواع ساندویچ، سالاد، برگر و غذاهای تایلندی است. بخش غذاهای کبابی در منوی شام دیده می گردد و منوی سالاد و دسر هم دارد. انواع اسموتی های سالم و لذیذ را می توانید سفارش دهید. آبمیوه های استوایی جزو محبوب ترین نوشیدنی های رستوران است.

رستوران گروتو (Grotto)

این رستوران بی نظیر بخشی از گردشگاه مجلل Rayavadee است که در بخش جنوبی خط آهن واقع شده است. این رستوران فضایی جذاب دارد و داخل یک غار قرار گرفته است و رو به ساحل گگردده می گردد.

آشپزخانه جنگلی D&Es (D&Es Jungle Kitchen)

این رستوران جزو بهترین رستوران های منطقه Ao Nang است. از دلایل محبوبیت این رستوران می توان به قیمت مناسب، ارائه بهترین و باکیفیت ترین غذاهای تایلندی و خدمات محبت آمیز کارکنان اشاره نمود. این رستوران در جاده اصلی منتهی به شهر کرابی در بخش جنوبب Ao Nang واقع شده است. فاصله آن از ساحل 1/5 کیلومتر و تا مسجد Ao Nang پانصد متر است. حال و هوای سنتی رستوران فضای گرم و دنجی که دارد از دلایل محبوبیت آن است.

منوی رستوران بیشتر شامل غذاهای اصلی تایلندی محلی است که همگی با تازه ترین مواد اولیه تهیه می شوند. انواع نودل، سالاد، خوراک و سایر غذاهای تایلندی در منوی رستوران دیده می گردد. فضای کوچک رستوران باعث شده که غالبا شلوغ باشد به خصوص برای وعده شام. بنابراین بهتر است که از قبل، برای غذا خوردن در این رستوران، میز رزرو کنید.

رستوران سانست بار (Sunset Bar)

این رستوران در ساحل کلونگ موآنگ، بین ریزورت Nakamanda و اقامتگاه پلیکان واقع شده است. دکوراسیون زیبا و ساختمان خود رستوران یکی از دلایل جذابیت آن است. در سانست بار همز مان با تماشای منظره زیبای غروب آفتاب در افق دریای آندامان می توانید بهترین غذاها را در محیطی گرم و صمیمانه نوش جان کنید. از آنجایی که این رستوران بسیار شلوغ است، اگر میزی با چشم انداز زیبا می خواهید باید حتما آن را از قبل رزرو کنید. انواع غذاهای لذیذ محلی در کنار بهترین غذاهای دریایی تازه در منوی رستوران وجود دارد.

سرآشپزها گاهی غذا را خودشان مستقیما برایتان می آورند تا از مهمانان بازخورد بگیرند. با توجه به اینکه بسیاری از مشتریان این رستوران، خارجی ها هستند، میزان ادویه غذاها معمولا کمتر از غذاهای معمول تایلندی است تا همه با هر ذائقه ای بتوانند آنها را امتحان نمایند. قیمت غذاها و نوشیدنی ها بسیار معقول است.

رستوران Kruathara

این رستوران که سابقه ای طولانی دارد، منویی متنوع از بهترین غذاهای تایلندی و غذاهای دریایی را با ترکیبی بی نظیر از ادویه ها و طعم های جدید، عرضه می نماید. تازه بودن مواد غذایی مورد استفاده در این رستوران، یکی از مهم ترین نکاتی است که مورد توجه سرآشپزان واقع شده است. البته شاید فضای رستوران به اندازه سایر رستوران های این فهرست، شیک و مجلل نباشد ولی کیفیت غذاهای آن بی نظیر است. موقعیت قرار دریافت رستوران و حال و هوای جذاب آن، از دیگر دلایلی است که مورد توجه گردشگران و اهالی کرابی قرار گرفته است.

با تور تایلند سفر کنید
منبع: کجارو / krabi-hotels.com / theculturetrip.com / krabi-hotels.com
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 172

به "رستوران های کرابی، تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستوران های کرابی، تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید