جدیدترین فهرست مجلات دارای اعتبار، جعلی و نامعتبر آزاد اعلام شد

به گزارش واندر هنگر، جدیدترین فهرست مجلات دارای اعتبار، جعلی و نامعتبر دانشگاه آزاد در پنجمین جلسه کمیته اعتبارسنجی نشریات علمی این دانشگاه اعلام شد.

جدیدترین فهرست مجلات دارای اعتبار، جعلی و نامعتبر آزاد اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، پنجمین جلسه کمیته اعتبارسنجی نشریات علمی و به روزرسانی فهرست های مجلات دارای اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی در راستای کیفی سازی انتشار مقالات دارای اعتبار و اهمیت آن در رتبه بندی دانشگاه در سطوح ملی و بین المللی، توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه تعداد 46 مجله که قبلا توسط کارگروه های ارزیابی کننده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته بود، ارزیابی نهایی شد و فایل Journal Metrics 2018 تهیه شده نیز به منظور بهره برداری واحد های دانشگاهی و استان ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین در پی ارائه فهرست مجلات دارای اعتبار در خرداد ماه سال 1398، فهرست جدید به روزرسانی شد و با کد 98/3 برای بهره برداری واحد های دانشگاهی ارائه شده است. این فهرست، حاصل هم اندیشی و همکاری با صاحب نظران دانشگاه آزاد اسلامی و کمیسیون های تخصصی هیات ممیزه دانشگاه، با در نظر دریافت بخشنامه های مرتبط با دانشگاه است و شامل چهار مجموعه با تفکیک موضوعی به شرح زیر است:

Arts & Humanities Citation Index

Social Sciences Citation Index

Science Citation Index Expanded

Emerging Sources Citation Index

با توجه به پیچیدگی فرآیند شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی و لزوم معرفی این دسته از مجلات، به دنبال ارائه فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر در خرداد ماه 1398، این فهرست نیز توسط پژوهشگاه و شبکه های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به روزرسانی شد که با کد 98/30 در وب سایت به نشانی https://rsh.rvp.iau.ir موجود هستند.

با توجه به لزوم و اهمیت ارائه دستاورد های علمی دانشگاه در مجلات معتبر، جلسات کمیته تخصصی اعتبارسنجی نشریات علمی هر سه ماه یک بار تشکیل خواهد شد و نتایج حاصل از آن به استحضار واحد های دانشگاهی، اعضای هیات علمی، دانشجویان و کلیه نویسندگان مقالات علمی خواهد رسید.

همواره جدیدترین نسخه فهرست ها مورد بهره برداری و استفاده قرار گرفته و این فهرست ها ملاک تشخیص خواهند بود.

لازم به ذکر است کلیه موارد موجود در اطلاعیه 25 دی 97 (به روزرسانی فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر و معرفی فهرست مجلات دارای اعتبار) که به استحضار تمامی واحد ها رسیده است، به قوت خود باقی بوده و همچنان ملاک عمل خواهد بود. در صورت عدم توجه به فهرست های مذکور، تمامی مسئولیت بر عهده نویسنده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 401

به "جدیدترین فهرست مجلات دارای اعتبار، جعلی و نامعتبر آزاد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین فهرست مجلات دارای اعتبار، جعلی و نامعتبر آزاد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید