برگزاری جلسه هماهنگی جشن شهرها و روستای جهانی انجام شد

به گزارش واندر هنگر، سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و کردستان در جلسه هماهنگی برگزاری جشن شهرها و روستای جهانی با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرمانداران، مدیران کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و معاونان صنایع دستی شرکت کردند.

برگزاری جلسه هماهنگی جشن شهرها و روستای جهانی انجام شد

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این جلسه که ظهر روز چهارشنبه19 مهر برگزار گشت، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این سازمان ضمن تقدیر از تلاش ها و مدیریت قابل توجه استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و کردستان گفت: مدیریت این سه استان در مراسم بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی بسیار خوب و تأثیر گذار بود و کمک شایانی به معرفی ظرفیت ها کرد.

او افزود:

در فرآیند جهانی شدن شهرهای سیرجان و مریوان و روستای کلپورگان قدم اول اجرا شده است که همان کسب عنوان جهانی شدن بود، در این راستا در سیرجان حضور قدیمی ترین بانوی بافنده گلیم ایده مادر صنایع دستی را به ما داد که در اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه در کویت نیز آن را پیشنهاد دادیم.

نامور مطلق گفت:

درحال حاضر نیز قدم بعدی تدارک مراسم و جشن در خور این ثبت جهانی است. پس از آن نیز برند سازی، تجاری سازی و حضور در نمایشگاه های خارجی را باید در دستور کار داشته باشیم.

در این جلسه مقرر شد برای شرکت در جشن شهرهای و روستای جهانی صنایع دستی از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سایرمقامات دولتی، نمایندگان مجلس، استانداران، فرمانداران و هنرمندان و پیشکسوتان عرصه صنایع دستی دعوت به عمل آید.

در ادامه این نشست اجرای موسیقی محلی منطقه و بازدید از کارگاه های زنده، (در محل جشن) از مواردی بود که مقرر شد برای این مراسم تدارک دیده شود. لوح ثبتی این شهرها نیز در این جشن رسما به شهردار و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های اهدا می شود.

در بخش پایانی این نشست حاضران به بحث و گفت وگو پیرامون مسائل، راهکارها و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری هر چه بهتر و باشکوه تر جشن شهرها و روستای جهانی با معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور پرداختند.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1964

به "برگزاری جلسه هماهنگی جشن شهرها و روستای جهانی انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جلسه هماهنگی جشن شهرها و روستای جهانی انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید