ایجاد ایستگاه های هواشناسی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی با هدف آگاه سازی گردشگران

به گزارش واندر هنگر، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ایجاد ایستگاه های هواشناسی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی با هدف آگاه سازی گردشگران صورت می گیرد.

ایجاد ایستگاه های هواشناسی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی با هدف آگاه سازی گردشگران

احمد حمزه زاده با حبیب عبدلی، مدیر کل هواشناسی استان دیدار و گفت و گو کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به اینکه توجه غالب گردشگران استان به ظرفیت های طبیعی استان معطوف شده، ادامه داد: آذربایجان شرقی دارای ظرفیتی بی نظیر در حوزه گردشگری طبیعی است بطوریکه گردشگران در فصل های خاص می توانند شاهد چهار فصل در منطقه ها خاص استان باشند، لذا با توجه به تغییر سلیقه گردشگران از حوزه فرهنگی و تاریخی به گردشگری طبیعی، تأمین زیرساخت های لازم برای رفاه گردشگران و سهولت استقرار آنها در طبیعت استان در دستور کار این اداره کل واقع شده است.

او ادامه داد: با توجه به اهمیت اعلام دقیق شرایط آب و هوایی استان به گردشگران و همچنین کوهنوردان، ایجاد ایستگاه های هواشناسی در منطقه ها مختلف با همکاری سازمان هواشناسی استان از مهمترین اولویت های این اداره کل است که پس از بررسی شرایط منطقه ها گردشگری استان، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

حمزه زاده اظهار کرد: با توجه به اعلام آمادگی اداره کل هواشناسی استان به تأمین محتوای موزه هواشناسی، این اداره کل نیز آماده است تا با فراهم سازی زیرساخت های لازم، زمینه ایجاد این موزه و بدنبال آن توسعه موزه های تخصصی استان را فراهم سازد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2101

به "ایجاد ایستگاه های هواشناسی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی با هدف آگاه سازی گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد ایستگاه های هواشناسی در نقاط مختلف آذربایجان شرقی با هدف آگاه سازی گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید