افزایش 25 درصدی مراجعه به گرمخانه ها، استقرار گرمخانه های سیار در پنج میدان شهر

به گزارش واندر هنگر، سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش 25 درصدی مراجعه افراد بی خانمان و کارتن خواب به گرمخانه های پایتخت در پی کاهش دمای پایتخت اطلاع داد.

افزایش 25 درصدی مراجعه به گرمخانه ها، استقرار گرمخانه های سیار در پنج میدان شهر

جهت دریافت خدمات پلان خانه ویلایی دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

سید مالک حسینی در گفت وگو با واندر هنگر، با بیان اینکه از هفته گذشته تا به امروز با توجه به کاهش درجه هوای پایتخت شاهد افزایش مراجعه افراد کارتن خواب و بی خانمان به گرمخانه های پایتخت هستیم، گفت: استقبال افراد بی خانمان از گرمخانه های شهرداری تهران به گونه ای است که شاهد رشد حدود 25 درصدی مراجعه به گرمخانه ها تنها در یک هفته اخیر هستیم.

وی با بیان اینکه استقبال از گرمخانه ها به ویژه در مراکز منطقه 11، 14، 5 و...افزایش داشته است، اضافه نمود: در حوزه گرمخانه های ویژه زنان نیز سه گرمخانه منطقه 8، 5 و 22 فعال هستند هر چند که هنوز هم ظرفیت خالی دارند.

مالک حسینی با اشاره به کاهش دمای هوا طی هفته جاری اظهار کرد: از مردم و شهروندان درخواست می کنیم که حواسشان به افراد بی خانمان و کارتن خواب باشد. هر چند که گشت های سیار سازمان رفاه و خدمات اجتماعی معابر شهر تهران را رصد می نمایند اما ممکن است در معابر فرعی و کوچه ها افراد بی خانمانی وجود داشته باشند که از مردم می خواهیم ضمن تماس با شماره 137 این افراد را معرفی نمایند.

وی ادامه داد: در هفته گذشته بیش از 360 کارتن خواب تنها با کمک مردم و تماس با 137 شناسایی شده و از خطر سرمازدگی نجات پیدا کردند. شهروندان همواره ما را در شناسایی و جذب افراد بی خانمان و کارتن خواب کمک می کردند و مجددا از آن ها می خواهیم که در این روزهای سرد باز هم به ما کمک نمایند.

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه پنج دستگاه اتوبوس نیز به عنوان گرمخانه های سیار در پنج نقطه شهر تهران مستقر شدند، گفت: این اتوبوس ها در میدان تجریش، شوش، آزادی و... مستقر هستند.

وی اضافه نمود: با توجه به برودت هوا 40 واحد گشت سازمان رفاه و خدمات اجتماعی به صورت 24 ساعته در سطح شهر فعال هستند تا نسبت به شناسایی و جذب افراد بی خانمان اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 673

به "افزایش 25 درصدی مراجعه به گرمخانه ها، استقرار گرمخانه های سیار در پنج میدان شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی مراجعه به گرمخانه ها، استقرار گرمخانه های سیار در پنج میدان شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید