افراد علائم سرماخوردگی را جدی بگیرند، کرونا در کمین بازارهای نوروزی

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، از افراد خواست به محض مشاهده اولین علائم سرماخوردگی نظیر گلودرد، تب، لرز و بدن درد فورا به مراکز 16 ساعته دانشگاه علوم پزشکی مراجعه نمایند.

افراد علائم سرماخوردگی را جدی بگیرند، کرونا در کمین بازارهای نوروزی

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته 69 بیمار جدید کرونایی در استان گیلان بستری شدند، اظهار کرد: در حال حاضر 310 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حال 70 نفر نامناسب است.

وی با اشاره به مراجعه بیماران بدحال به بیمارستان، اضافه کرد: اخیرا مشاهده می گردد که درصدی از بیماران در زمان مراجعه به بیمارستان در کمتر از یک روز شرایط وخیم پیدا می نمایند و در ICU بستری می شوند یا فوت می نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دلیل وخامت حال بیماران را مراجعه دیر به بیمارستان دانست و گفت: افراد مبتلا خوددرمانی می نمایند و بعد از گذشت چند روز از بیماری با حال بد و تنگی نفس و کاهش سطح اکسیژن خون به بیمارستان می آیند.

حیدرزاده، از افراد خواست به محض مشاهده اولین علائم سرماخوردگی نظیر گلودرد، تب، لرز و بدن درد فورا به مراکز 16 ساعته دانشگاه علوم پزشکی مراجعه نمایند و یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی، شهروندان به ویژه بچه ها و نوجوانان زیر 18 سال که مستعد ابتلا به این نوع ویروس هستند، بیشتر مراقبت نمایند و با مشاهده تب یا سرفه به مراکز درمانی بروند.

وی شلوغی بازارهای نوروزی و خرید عید را نگران نماینده دانست و اعلام نمود: افراد در مغازه های کوچک و دربسته قرار می گیرد و متاسفانه بعضی نیز فاقد ماسک هستند لذا در این روزها حتما بیرون از خانه ماسک بزنید و وارد مغازه های شلوغ نشوید. کسبه نیز برنامه ریزی لازم را برای جلوگیری از تجمع داخل مغازه داشته باشند تا احتمال انتقال کرونا کاهش یابد.

معاون علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در دورهمی ها، مطرح کرد: حضور در تجمعات همچنان ممنوع است و در صورت ضرورت حتما ماسک بزنید. استفاده از دو ماسک نیز در فضاهای شلوغ و بسته الزامی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1497

به "افراد علائم سرماخوردگی را جدی بگیرند، کرونا در کمین بازارهای نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد علائم سرماخوردگی را جدی بگیرند، کرونا در کمین بازارهای نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید