اختلاف بر سر نحوه پاسخ به حمله آرامکو در دولت ترامپ

به گزارش واندر هنگر، چگونگی پاسخ دادن به حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان باعث اختلاف در شورای امنیت ملی آمریکا شده است.

اختلاف بر سر نحوه پاسخ به حمله آرامکو در دولت ترامپ

به گزارش، به نقل از فارن پالیسی، منابع خبری بامداد چهارشنبه از اختلاف در تیم شورای امنیت ملی آمریکا در مورد نحوه پاسخ به حملات اجرا شده به تأسیسات نفتی عربستان سعودی خبر داده اند.

مجله فارن پالیسی گزارش داده با آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا چند روز پیش در توئیتر گفت که ارتش آمریکا آماده آتش برای پاسخ به حملات اجرا شده علیه آرامکو است، اکنون دولت او عقب نشسته تا به ارزیابی گزینه هایش بپردازد.

فارن پالیسی نوشته، همین ارزیابی ها شکاف های میان تیم امنیت ملی ترامپ را یک هفته بعد از اخراج جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نمایان تر نموده است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به این مجله گفت وزارت خارجه امریکا از افزایش محسوس شمار نظامیان این کشور در منطقه حمایت می نماید، اما مقام های پنتاگون خواهان اتحاذ رویکردی محتاطانه تر است. مقام های وزارت دفاع آمریکا، افزایش شمار نیرو ها را اقدامی پرهزینه می دانند.

جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت که ترامپ هنوز درخواستی برای اقدام نظامی مطرح ننموده است.

وی گفت: رئیس جمهور به صراحت گفته به دنبال شروع جنگ نیست.

ترامپ خودش هم به شخصه درباره نحوه واکنش به موضوع مردد به نظر می رسد. او روز دوشنبه با چرخشی آشکار نسبت به توئیت یک روز قبل تر خود از مقصر کردن تهران بابت حمله به تأسیسات نفت سعودی خودداری کرد.

فارن پالیسی به وضع بغرنج ترامپ اشاره نموده و نوشته او از یک طرف باید با اجتناب از درگیری با ایران به وعده انتخاباتی اش در سال 2016 برای دوری از شروع جنگ های جدید در خاورمیانه عمل کند و از سوی دیگر باید از عربستان سعودی که متحد واشنگتن در منطقه علیه ایران است حمایت کند.

روز شنبه 10 پهپاد انصارالله یمن 2 پالایشگاه بقیق و خریص از تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان را هدف قرار دادند که به دنبال آن مقامات این کشور گفتند نیمی از فراوری نفت خام آن ها متوقف شده است.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 380

به "اختلاف بر سر نحوه پاسخ به حمله آرامکو در دولت ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف بر سر نحوه پاسخ به حمله آرامکو در دولت ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید