نمایش آثار برندگان مهم ترین جایزه طراحی دنیا در تهران

به گزارش واندر هنگر، تهران (پانا) - آثار برگزیده رقابت و جایزه بین المللی A Design به عنوان مهم ترین و بزرگ ترین رقابت بین المللی طراحی در دنیا، به زودی در تهران به نمایش گذاشته می شوند. این اتفاق که اولین بار است در حوزه هنرهای تجسمی ایران اتفاق می افتد در پی همکاری این جایزه معتبر دنیای با دوسالانه بسته ها که در تهران برگزار می گردد رقم خورده است.

نمایش آثار برندگان مهم ترین جایزه طراحی دنیا در تهران

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، در همین رابطه کیانوش آتشی، مدیر استراتژی و روابط بین الملل دوسالانه بسته ها از همکاری با این جایزه بین المللی را این طور شرح می دهد: یکی از اهداف اصلی ما از همکاری با A Design Award و ارائه پیشنهاد به آن ها برای همکاری مشترک و حضور در تهران، در گام اول نشان دادن کیفیت کار طراحان و محصولات ایرانی به برگزارنمایندگان این جایزه معتبر جهانی بود. در گام دوم نیز کوشش ما این است که برای فراورینمایندگان و صادرنمایندگان ایرانی این اطمینان را حاصل کنیم که فراوری محصول در داخل در صنعت بسته بندی چیزی از نمونه های جهانی اش کم ندارد.

آتشی در ادامه می گوید: بر همین اساس و در اولین گام از برنامه های مشترک ما با جایزه جهانی ای دیزاین، آثار برگزیده این جایزه که شامل نمونه کارهای تعدادی از مهم ترین طراحان و دیزاینرهای جهان است در بخش جنبی نمایشگاه دوسالانه بسته ها که از تاریخ 29 بهمن تا 8 اسفند 1400 در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می گردد به نمایش گذاشته خواهد شد.

این عضو هیات اجرایی دوسالانه بسته ها بعلاوه درباره این رویداد نیز می افزاید: ما در دوسالانه بسته ها به عنوان یک جایزه پایدار و کاملا مستقل ایرانی که سال جاری چهارمین دوره برگزاری اش را تجربه می نماید تصمیم گرفتیم گام هایی فراتر از مرزهای داخلی برداریم و فراخوان خود را به صورت بین المللی منتشر کنیم. دریافت بیش از 500 اثر از دیزاینرها و استودیوهای دیزاین 17 کشور جهان و حضور چهره های معتبر جهانی برای داوری در دوسالانه بسته ها نشان می دهد پتانسیل های ایران در این حوزه در جهان چشمگیر است. علاوه بر این هم زمان تصمیم گرفتیم برترین و مهمترین جایزه جهانی عرصه خودمان یعنی A Design Award را نیز برای همکاری به ایران دعوت کنیم که پیشنهاد دوسالانه بسته ها با استقبال و همراهی مدیران جایزه جهانی ای دیزاین همراه شد.

آتشی در رابطه با اهمیت و جایگاه جایزه ای دیزاین در جهان نیز می گوید: ای دیزاین یکی از پیشروهای این عرصه به شما می رود که در عرصه های طراحی و تبلیغات جوایز متعددی تعریف نموده است. آنها به عنوان یک جایزه معتبر، جا افتاده و با اعتبار جهانی حالا می توانند جریان های موجود در هر عرصه را مشخص نمایند و تغییر دهند، چرا که به ابزار تغییر یا ساخت ذائقه مخاطب مجهز هستند. در مجموع می توان گفت که جوایز جهانی معتبر به این خاطر مهم هستند چون در صنعت، ذائقه و شکل طراحی کالا و خدمات موثر هستند و به آنها شکل می دهند.

مدیر استراتژی و روابط بین الملل دوسالانه بسته ها درباره شاخه های فعالیت ای دیزاین و ارتباط آن با جامعه ایرانی هم این طور شرح می دهد: ای دیزاین در جهان در بخش های مختلفی مانند جایزه برترین طراحی بسته بندی، جایزه برترین طراحی معماری، جایزه برترین طراحی صنعتی، جایزه برترین طراحی محصول، جایزه برترین طراحی مد و… برگزار می گردد و در همه حوزه ها نیز بسیار مشخص نماینده است، ولی در ایران بیشتر از همه با جایزه بخش معماری و طراحی صنعتی، آن را می شناسند.

نمایشگاه آثار A Design Award به عنوان بخش جنبی چهارمین نمایشگاه دوسالانه بسته ها از تاریخ 29 بهمن تا 8 اسفند 1400 در فضای نگارخانه فرهنگسرای نیاوران تهران و برای بازدید عموم دایر می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2019

به "نمایش آثار برندگان مهم ترین جایزه طراحی دنیا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش آثار برندگان مهم ترین جایزه طراحی دنیا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید