معرفی اسپانیا، سرزمین ماتادورها

به گزارش واندر هنگر، ظهر روز 6 ژوییه است و گردشگران بسیاری در شهر پامپلونا جمع شده اند تا تماشاگر جشن سان فرمین باشند. جشن سان فرمین یکی از معروف ترین جشن های دنیا است که از ظهر روز 6 ژوییه شروع و تا شامگاه 14 ژوییه ادامه دارد. در این جشن مردم و گردشگران به تفریحی خطرناک یعنی مسابقه دو با گاوهای خشمگین دست می زنند. اما شهر پامپلونا کجاست؟ آری درست حدس زدید این بار مسافرت ما در دنیای خیال به کشور گاوبازها یعنی اسپانیا است. اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. این کشور حدود 46میلیون نفر جمعیت دارد و از ویژگی های مهم آن در صنعت گردشگری سختگیری در رتبه دادن به هتل ها در این کشور است.

معرفی اسپانیا، سرزمین ماتادورها

با تور اسپانیا از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید.

مایورکا جزیره ای افسانه ای

مایورکا یکی از جزایر باله آریک اسپانیا است که با دریای گرم مدیترانه محاصره شده و در کل سال دمای مطبوعی دارد. این جزیره به خاطر کلوب هایش مشهور است، ولی چیزهای زیادی برای تماشا دارد، از گردشگاه های خانوادگی گرفته تا کوهستان های بسیار زیبا.

در مایورکا 41 پلاژ وجود دارد که همه آنها پرچم آبی دارند، یعنی دارای استاندارد پاکیزگی، ، امنیت و پایداری ساحل هستند. از محبوب ترین پلاژهای مایورکا سانتا پونسا است که از آن می توان با قایق به جزیره دراگونرا رفت و دیگر کالا موندراگو است، بهشت بکری در جنوب و در منطقه طبیعی حفاظت شده است.

کاخ میلا دوستی با طبیعت

یکی از شاهکارهای معماری معمار برجسته کاتالان آنتونی گائودی، ساختمانی است در قلب شهر بارسلونا که سبک معماری این ساختمان بیومورفیک Biomorphic یا همان معماری ارگانیک Organic Architecture است. معماری ارگانیک سبکی از معماری است که از طبیعت الهام می گیرد و در واقع طرح آن همزیستی با طبیعت را در ذهن تداعی می نماید.گائودی در طراحی معماری این ساختمان خلاقیت فوق العاده ای در تطبیق هندسه با فرمهای طبیعی به خرج داده است و فرایند حیات و رشد و توسعه را بصورت انتزاعی در قالب اشکال ارگانیک نشان داده است.

کاخ الحمرا یادگار اندلس

الحمرا کاخی است مشرف بر شهر گِرانادا (غرناطه) در اسپانیا، که به عنوان یکی از شاخص ترین نمونه های هنر شمال آفریقا (عرب) و شاید یکی از مشهورترین بناهای اسلامی دنیا به شمار می آید. این بنا شامل چندین قسمت مجزا است که در دوره های مختلف ساخته شده اند. نام کاخ که به معنای سرخگون است، بنا به نظر بسیاری، از رنگ غالب بر بنا گرفته شده است.

ستنیل روستایی زیر صخره ها

روستای زیبا و عجیب Setenil یکی از محبوبترین جاذبه های توریستی اسپانیا است. این روستا در میان یک صخره بسیار بزرگ قرار گرفته است و بسیاری از خانه ها به طور مستقیم در سنگ هستند. روستاییان اینجا زندگی عادی خود را سپری نموده و حتی بعضی از آنها بر روی سقف خانه های خود باغ های زیتون دارند.این روستا یک قلعه خراب شده نیز دارد که بالای تپه ای، در کنار کلیسا قرار گرفته است. از جاذبه های دیگر این روستا می توان به خانه های غار، برج عرب و مخزن اشاره نمود.

منبع: لست سکند
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 634

به "معرفی اسپانیا، سرزمین ماتادورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی اسپانیا، سرزمین ماتادورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید