فوتبال فقط برای آقایان نیست

به گزارش واندر هنگر، رضوان پولادوند فوتبالیست ساکن تهرانسر و بهترین گلزن مسابقات چهارجانبه ای است که در هفته گذشته علاوه بر کسب قهرمانی به همراه تیم بانوان ستارگان غرب پایتخت، عنوان خانم گلی این رقابت ها را هم به خود اختصاص داد.

فوتبال فقط برای آقایان نیست

واندر هنگر-مهدی اسماعیل پور:پولادوند ورزش را به شکل جدی از سال 1390 با فوتسال بانوان آغاز کرد و بیش از یکسال است که فوتبال بازی می نماید. خانم گل منطقه 21 به خبرنگار واندر هنگر محله از محدودیت ها و کمبود امکانات برای فوتبال بانوان می گوید:هرچند امکانات و فضا برای فوتبال بانوان بهتر شده اما نسبت به فوتبال آقایان و در مقایسه با آنها هنوز خیلی عقب هستیم. در منطقه 21 فقط یک آموزشگاه و فوتبال بانوان داریم که در بوستان بانوان فعالیت می نماید. این در شرایطی است که تیم ها و مدارس فوتبال آقایان خیلی بیشتر است. برای بانوان فوتبال بازی کردن خیلی سخت است و محدودیت های زیادی دارد. برخلاف آقایان ما نمی توانیم هرکجا فوتبال بازی کنیم و نوع پوشش ما هم متفاوت است. هرچند می گویند فوتبال یک ورزش مردانه است ولی من این حرف را قبول ندارم و معتقدم که ورزش به جنسیت و حتی سن و سال خاصی محدود نمی گردد و تعلق ندارد. خوشحالم که ورزش بانوان به ویژه فوتبال در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته است و این موضوع برای خانم هایی مثل من که می خواهند این رشته را تا بالاترین سطح دنبال نمایند بسیار دلگرم نماینده و امیدبخش است. می خواهم فوتبال را تا رسیدن به تیم ملی بانوان ادامه دهم.

موفقیت در سایه حمایت خانواده

پولادوند معتقد است با وجود محدودیت هایی که جامعه ما برای ورزش بانوان دارد یک ورزشکار خانم می تواند با حمایت و تشویق های خانواده بر تمام موانع و دشواری ها غلبه کند:ورزش بانوان سختی و محدودیت هایی دارد که باعث می گردد بسیاری از خانم ها سمت آن نروند ، اما تجربه شخصی من می گوید اگر خانواده حامی و مشوق فرد باشد می تواند بر تمام مسائل و محدودیت ها غلبه کند. از سال 1390 که فوتسال را آغاز کردم تا امروز که فوتبال بازی می کنم حمایت و تشویق های خانواده ام باعث شده تا همواره پرانرژی و باانگیزه دنبال علاقه و استعدادم در ورزش بروم. پدر و مادر و به ویژه همسرم در این جهت همواره پشتیبان و مشوق من بوده اند که سپاسگزار آنها هستم. در کنار مسئولیت و وظایفی که در خانه دارم دانشجو هستم و به شکل جدی ورزش هم می کنم. می توان تمام این کارها را کنار هم انجام داد به شرطی که خانواده حمایت کند. خانم گل ساکن تهرانسر می گوید:الگوی خاصی در فوتبال ندارم. از همان زمان که فوتسال بازی می کردم به پست فوروارد علاقه داشتم و بعدها که جدی تر این رشته را دنبال کردم مربی من هم تشخیص دادند که در این پست استعداد و عملکرد خوبی دارم. این طور نبود که به دلیل الگو یا شخص خاصی فوتبال و پست فوروارد را انتخاب نموده باشم. همه اینها از روی علاقه و استعداد خودم بود. نمی خواهم شبیه به کسی بازی کنم. دوست دارم شبیه خودم باشم و براساس توانایی هایم فوتبال بازی کنم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 703

به "فوتبال فقط برای آقایان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال فقط برای آقایان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید