فروش اطلاعات 73 میلیون مشتری شرکت های تجاری در وب

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، اعضای گروه هکری ShinyHunters اطلاعات مشتریان بیش از ده شرکت تجاری را سرقت نموده اند و آنها را در وب تاریک یا دارک وب در معرض فروش قرار داده اند. قیمت فروش کل این اطلاعات 18 هزار دلار است.

فروش اطلاعات 73 میلیون مشتری شرکت های تجاری در وب

اعضای گروه هکری ShinyHunters در هفته گذشته نیز اطلاعات 91 میلیون مشتری سایت خرید و فروش آنلاین توکوپدیا را در اندونزی سرقت کردند و اطلاعات 15 میلیون نفر از آنها را در فضای آنلاین به رایگان منتشر کردند. این هکرها از فروش کل اطلاعات 91 میلیون مشتری هک شده به قیمت 5000 دلار خبر داده اند.

از جمله شرکت هایی که اطلاعات 30 میلیون مشتری آنها سرقت شده می توان به سایت زوج یابی زوسک اشاره نمود. همچنین داده های 15 میلیون مشتری سایت چت بوکس که خدمات چاپ آنلاین ارائه می دهد، سرقت شده است. سوشیال شیر کره جنوبی که در زمینه خدمات مد فعال است، نیز شاهد سرقت اطلاعات 6 میلیون مشتری خود بوده است.

همچنین اطلاعات هشت میلیون مشتری سایت خدمات تحویل غذای هوم چف و اطلاعات 5 میلیون مشتری سایت فروش آنلاین مین تد هک شده است. از جمله دیگر سایت هایی که اطلاعات دو تا سه میلیون مشترک آنها سرقت شده می توان به روزنامه آنلاین کرونیکل آو هایر ادوکیشن، مجله کره ای جی جومیم و مجله حوزه سلامت مایندفول اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 976

به "فروش اطلاعات 73 میلیون مشتری شرکت های تجاری در وب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اطلاعات 73 میلیون مشتری شرکت های تجاری در وب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید