اطلاع فیس بوک از اعتیاد کاربرانش به این شبکه اجتماعی

به گزارش واندر هنگر، اسناد داخلی افشا شده از فیس بوک نشان می دهد محققان این شرکت از استفاده غلط و نامناسب کاربران از شبکه اجتماعی مذکور آگاه بوده و به این مساله بی توجهی کرده اند.

اطلاع فیس بوک از اعتیاد کاربرانش به این شبکه اجتماعی

اسناد یادشده حاکیست از هر هشت کاربر فیس بوک یک نفر به شکلی نامناسب از فیس بوک استفاده می کند و با این کار به خواب، کار و روابط خانوادگی و اجتماعی خود آسیب می زند.

کارشناسان فیس بوک از عبارت استفاده مشکل دار برای توصیف این شرایط استفاده کرده اند، اما عموم متخصصان برای توصیف این شرایط از اصطلاح اعتیاد به اینترنت استفاده می کنند.

فیس بوک تا سال 2019 گروهی را در این شبکه اجتماعی به کار گرفته بود که در پی بررسی اندازه رفاه و آسایش کاربران در زمان استفاده از آن بودند. این گروه روش هایی را برای جلوگیری از استفاده مشکل دار از فیس بوک ارائه کرد. اما در نهایت فیس بوک تصمیم گرفت در سال 2019 این گروه را به طور کامل کنار بگذارد.

پراتیتی ریچودهوری معاون تحقیقات شرکت متا که جایگزین فیس بوک شده، مدعی شده رسانه ها نتایج تحقیقات یادشده را بد تفسیر کرده اند و این شرکت تلاش های حمایتی برای درک بهتر و توانمندسازی کاربران خود انجام می دهد.

وی افزود: استفاده مشکل زا مساوی اعتیاد نیست و این شرکت خدماتی را برای کمک به مردم ارائه می دهد تا آنها تجربیات خود در زمان استفاده از برنامه ها و خدمات متا را مدیریت کنند.

اسناد داخلی فیس بوک حاکیست این شرکت می دانست پلتفرم اینستاگرام برای کاربران نوجوان مسموم است. به گفته فرانسیس هاوگن افشاگر فیس بوک در کنگره این شبکه اجتماعی از لحاظ داخلی ناکارآمد بوده و بعید است رفتارهای خود را بدون اقدام رگولاتورهای خارجی تغییر دهد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1865

به "اطلاع فیس بوک از اعتیاد کاربرانش به این شبکه اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاع فیس بوک از اعتیاد کاربرانش به این شبکه اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید