اسپری هایی که موجب بهبود دید رانندگان در روزهای بارندگی می گردد

به گزارش واندر هنگر، یکی از شرکت های فناور با استفاده از فناوری نانو اسپری های آب گریزی را عرضه نموده است که موجب بهبود دید رانندگان در روزهای بارانی خواهد شد.

اسپری هایی که موجب بهبود دید رانندگان در روزهای بارندگی می گردد

به گزارش واندر هنگر، یکی از شرکت های صنعتی پس از انجام تحقیقات و پژوهش های گسترده آزمایشگاهی و با همکاری کارشناسان داخلی و خارجی، به فراوری مواد شیمیایی در چهار گروه مواد کاربردی با استفاده از فناوری نانو، پاک کننده های سطوح گوناگون در هر دو زمینه صنعتی و خانگی، خنک کننده های موتور خودروهای سبک (OAT) و خودروهای سنگین و فوق سنگین و ماده اولیه اصلی خنک کننده ها نایل شد.

این شرکت نخستین فراوریکننده پاک کننده های بدون دیترجنت در کشور است. این نوع پاک کننده ها به عنوان دوستدار محیط زیست شناخته می شوند.

اسپری هیدروفوبیک یکی از محصولات فراوریی این شرکت با ویژگی آب گریز کردن سطوح غیر جذبی مانند شیشه، کاشی و سرامیک است که با فرمولاسیون ویژه با استفاده از میکرو امولسیون های نانو فراوری شده است. این محلول با ایجاد یک لایه نامرئی به ضخامت حدود 10 نانومتر بر روی سطوح باعث کاهش قابل ملاحظه چسبندگی ذرات، گرد و غبار، گل ولای و لکه بر روی سطوح می گردد، به طوری که ذرات آب در زمان شست وشو یا باران به صورت دانه هایی بر روی سطح غلطیده و همزمان گرد و غبار را باخود حمل نموده و سطح را تمیز می نماید.

دستمال آبگریز یک بار مصرف از دیگر محصولات این شرکت به شمار می رود.

این شرکت همچنین محلولی به بازار عرضه نموده است که با استفاده از نانو ذرات موجب ایجاد پوشش آب گریز بر روی شیشه می گردد و کاربرد آن در خودروها موجب دید بهتر رانندگان در روزهای برفی و بارانی خواهد شد.

یکی از مسائل رانندگی در هوای نامساعد و بارانی، خیس شدن شیشه و کاهش میدان دید است که این نانومحصول می تواند به حل این مشکل یاری کند. این محلول آب گریز به دو صورت پایه آبی و پایه الکلی فراوری و در آن از نانوذرات سیلیس استفاده شده است که موجب رفتار آب گریزی می گردد. استفاده از این اسپری آبگریزکننده موجب می گردد که آب به صورت قطرات کروی شکل روی سطح شیشه غلطیده و به پایین شیشه سُر می خورد و در نتیجه هیچ دنباله ای از آب روی شیشه ایجاد نخواهد شد.

این محلول همچنین قادر به زدون گرد و غبار از روی شیشه می گردد و از آنجایی که استفاده از این محصول موجب می گردد تا زاویه تماس قطره آب روی سطح شیشه از 43 درجه به بالای 102 درجه برسد، این محصول می تواند میزان شست وشوی شیشه را کاهش داده و در نتیجه مصرف آب مورد احتیاج برای تمیز کردن شیشه را کاهش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 787

به "اسپری هایی که موجب بهبود دید رانندگان در روزهای بارندگی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپری هایی که موجب بهبود دید رانندگان در روزهای بارندگی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید