49 درصد آمریکایی ها موافق استیضاح و کنار گذاشتن ترامپ هستند

به گزارش واندر هنگر، آخرین نظرسنجی ها در آمریکا از افزایش میزان نارضایتی های مردمی از دونالد ترامپ، تمایل به استیضاح وی و کنار گذاشتن او از سمت ریاست جمهوری ایالات متحده حکایت دارد.

49 درصد آمریکایی ها موافق استیضاح و کنار گذاشتن ترامپ هستند

به گزارش گروه بین الملل واندر هنگر، در حالی که یک سال تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی مانده، ظاهرا میزان آمریکایی های موافق استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور و کنار گذاشتن وی از تعداد مخالفان این اقدام پیشی گرفته است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری ان بی سی نیوز یک نظرسنجی جدید مشترک این شبکه خبری و روزنامه وال استریت ژورنال نشان داد که در حال حاضر 49 درصد مردم آمریکا موافق استیضاح دونالد ترامپ و کنار گذاشتن وی از این سمت هستند.

بر این اساس، 46 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم با استیضاح ترامپ مخالفت کرده اند. این در حالی است که در نظرسنجی ماه گذشته این وضعیت برعکس بوده و 43 درصد شرکت کنندگان موافق استیضاح ترامپ و 49 درصد مخالف آن بودند.

افزایش موافقان با کنار گذاشتن ترامپ از سمت خود بیشتر از بین حامیان حزب دموکرات و رأی دهندگان بدون گرایش حزبی بوده است. در نظرسنجی جدید 88 درصد دموکرات ها با استیضاح ترامپ و کنار گذاشتن او از مقام ریاست جمهوری موافق بوده اند. 43 درصد رأی دهندگان بدون گرایش حزبی هم با این مسئله موافق و 46 درصد مخالف استیضاح ترامپ بوده اند.

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه با تصویب قطعنامه ای که در آن مراحل بعدی تحقیقات استیضاح از ترامپ تعیین شده به این تحقیقات رسمیت بخشید. قانونگذاران آمریکایی با 232 رأی موافق در برابر 196 رأی مخالف این قطعنامه را به تصویب رساندند. هیچ نماینده جمهوری خواهی از این قطعنامه حمایت نکرده است. از میان مخالفان، 194 نفر جمهوری خواه و 2 نفر دموکرات بوده اند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته ان بی سی، نتایج این نظرسنجی شامل موارد دیگری نیز بوده، از جمله اینکه 53 درصد آمریکایی ها از عملکرد ترامپ ابراز نارضایتی کرده و تنها 45 درصد موافق عملکرد وی بوده اند.

از سویی دیگر، 50 درصد آمریکایی ها نیز گفتند که مطمئن نیستند ترامپ اهداف و سیاست های مناسبی برای رئیس جمهور شدن دارد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 538

به "49 درصد آمریکایی ها موافق استیضاح و کنار گذاشتن ترامپ هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "49 درصد آمریکایی ها موافق استیضاح و کنار گذاشتن ترامپ هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید